Jeszcze nawet nie zaczęły się play-offy tego sezonu, a w kuluarach już słychać, że Asseco Resovia ma niemal skompletowany skład na kolejny rok. Do drużyny ma wrócić kilku graczy, w tym Thibault Rossard.
Ten leworęczny francuski przyjmujący zawitał na Podpromie w 2016 roku z Arago de Sete. Barwy Asseco Resovii reprezentował przez trzy sezony, rozgrywając w klubie z Rzeszowa 84 mecze zdobywając w nich 1124 punkty.

Następnie przeniósł się do tureckiego Fenerbache, potem zaś do Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Z kolei ostatni sezon spędził w as Sales Bluenergy Piacenza.

W kolejnym sezonie Thibault Rossard będzie miał z kim z pewnością rywalizować o miejsce w wyjściowej szóstce. Na przyjęciu mają jeszcze bowiem zagrać Klemen Cebulj oraz Torey Defalco. Na czwartego ma zostać podobno także Rafał Buszek.

Przypomnijmy, że parę dni temu poznaliśmy nieoficjalnie także nazwisko nowego trenera Asseco Resovii. Za Marcelo Mendeza ma przyjść Giampaolo Medei. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Włoski szkoleniowiec w przyszłym sezonie nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów?

Reszta składu wygląda na to, że pozostanie bez większych zmian. Duet na rozegraniu mają tworzyć Fabian Drzyzga oraz Michał Kędzierski, na środku pewniakami są Kozamernik, Kochanowski oraz Bartłomiej Mordyl. Pozostała część zespołu bez zmian.

Przypuszczalny skład Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2022/23:


Atak: Maciej Muzaj i Jakub Bucki;

Rozegranie: Fabian Drzyzga, Michał Kędzierski;

Przyjęcie: Defalco, Cebulj i Rossard;

Środek: Jakub Kochanowski i Jan Kozamernik, Bartłomiej Mordyl;

Libero: Paweł Zatorski i Michał Potera.