Hamaki, leżaki, ławki wśród rabat, na których posadzonych zostanie blisko dwa tysiące roślin kwitnących i traw, do tego 44 brzozy oraz 144 graby, które utworzą żywopłot – tak będzie wyglądał kolejny z tegorocznych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie.
Powstanie na osiedlu Baranówka, w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka, na terenie sportowo-rekreacyjnym, na którym są już boiska i wybudowany w ubiegłym roku pumptrack, czyli tor do jazdy na rowerze.

Na terenie ogrodu znajdą się elementy wypoczynkowe, wybudowane zostaną alejki i przede wszystkim posadzonych zostanie mnóstwo roślin. Będą drzewa i blisko dwa tysiące bylin, wśród których warto wymienić m.in. szałwie omszone, jeżówki purpurowe, rozchodniki okazałe, wilczomlecze złociste, trzcinniki ostrokwiatowe, śmiałki darniowe czy ostnice cieniutkie.

plan parku kieszonkowego
UM Rzeszowa

Przetarg na wybór wykonawcy ogrodu na os. Baranówka już trwa. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku. Także latem gotowy ma być ogród przy ul. Kurpiowskiej na os. Pobitno.

Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje kolejne inwestycje, które w tym roku powstaną w Rzeszowie. Wśród nich będzie m.in. minipark przy al. Sikorskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.