Pogłoski się potwierdziły. Na piątkowej konferencji prasowej Markus Birkemose został zaprezentowany jako nowy zawodnik Texom Stali Rzeszów.
Ten 18-letni Duńczyk w ostatnich latach miał podpisany kontrakt ze Stalą Gorzów, jednak w sezonie 2022 zdecydował się na występy na poziomie 2. ligi w barwach Texom Stal Rzeszów. Po doskonale przejechanym sezonie 2020 młody Duńczyk przeszedł do klubu z Poznania, zmieniając tym samym klasę ligową.

Poprzedni sezon w jego wykonaniu nie był już jednak tak dobry. Związane było to z jego podejściem do profesjonalnego uprawiania sportu.

markus birkemose
fot. Kuba Kluz

O możliwym podpisaniu kontraktu Birkemose z zespołem Żurawi mówiło się już od jakiegoś czasu, jednak wszystkie wątpliwości zostały rozwiane na piątkowej konferencji prasowej. Ekipa z Podkarpacia stawia sobie bowiem ambitne cele na nadchodzące miesiące i poważnie myśli o awansie na zaplecze PGE Ekstraligi. To nie koniec wiadomości, którymi pochwalili się dzisiaj działacze.

Również na tej samej konferencji prasowej poznaliśmy nazwisko nowego kapitana zespołu z Rzeszowa. Został nim Hubert Łęgowik. Dla Polaka ten rok będzie drugim z kolei, który przejedzie w barwach Stali. Przed wychowankiem Włókniarza Częstochowa ważny sezon, w którym będzie starał pokazać się z jak najlepszej strony, po udanym zresztą, ubiegłym, 2021 rokiem.

hubert łęgowik
fot. Kuba Kluz