W jakie atrakcje powinien być wyposażony rzeszowski aquapark? Jakie nowoczesne rozwiązania technologiczne należy tam zastosować? Jak powinno wyglądać finansowanie inwestycji? Na te i wiele innych pytań odpowie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie”. Umowa na opracowanie tego ważnego dokumentu została podpisana we wtorek.
- Prawie dokładnie rok temu zorganizowałem konferencję prasową z udziałem Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia. Tematem tamtej konferencji był aquapark. Budowa parku wodnego w Rzeszowie wysunęła się wtedy na pierwsze miejsce wśród moich przyszłych planów inwestycyjnych. Zapowiedziałem wtedy zajęcie się takim zadaniem. I szybko rozpoczęliśmy działania. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy odpowiedni teren pod taką inwestycję. To działki na osiedlu Staromieście, które mają ok. 6 hektarów powierzchni - mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas wtorkowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab.

Prezydent Rzeszowa podczas spotkania w Urban Lab podpisał z firmą Agraria z Warszawy umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania "Budowa parku wodnego w Rzeszowie".

Firma ta ma za zadanie opracować trzy typy budowy parku wodnego. Pierwszy z nich to budowa zadaszonego aquaparku, drugi to aquapark z rekreacyjną częścią zewnętrzną, trzeci to aquapark plus część zewnętrzna oraz dodatkowo kryte lodowisko. Dzięki studium będzie można określić dokładnie jak ta przyszła inwestycja powinna wyglądać i który wariant jest najodpowiedniejszy.

- Cieszę się, że firma, którą reprezentuję będzie mogła pomóc mieszkańcom Rzeszowa w wyborze optymalnego wariantu aquaparku. Zajmujemy się tego typu zadaniami od wielu lat - przygotowaliśmy dotychczas kilkadziesiąt opracowań - studiów wykonalności, programów funkcjonalno-użytkowych, koncepcji architektonicznych dotyczących w dużej części parków wodnych, basenów, term. Mogę zapewnić, że przygotujemy odpowiednią analizę w zakresie technicznym, prawnym, finansowym. Na analizę finansową przyszłej inwestycji kładziemy szczególny nacisk. Chcemy w naszym opracowaniu przekazać ile taki obiekt będzie kosztował w przeciągu 20 lat funkcjonowania, co pozwoli podjąć najodpowiedniejsze decyzje odnośnie inwestycji. Będziemy się oczywiście także wsłuchiwali w głosy mieszkańców, ponieważ to oni powiedzą, czego oczekują od takiego obiektu. Naszą rolą jest dopasować obiekt do możliwości i potrzeb miasta - mówił Wiesław Smolec, prezesa zarządu Agraria Sp. z o.o.

Studium wykonalności dla zadania "Budowa parku wodnego w Rzeszowie" będzie gotowe za 125 dni. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie przetargu na wybór firmy, która, w oparciu o dane ze studium wykonalności, opracuje już dokumentację projektową budowy aquaparku.

- Zależy nam na tym, aby rzeszowski park wodny był skrojony na miarę oczekiwań mieszkańców a także na miarę możliwości miasta. Chcemy, aby oprócz funkcji rekreacyjnej pełnił także funkcję edukacyjną. Planujemy zastosować tam najnowsze zdobycze techniki, wykorzystać odnawialne źródła energii i technologie związane z budownictwem pasywnym. Chcemy, aby był obiektem ekonomicznym ale także nowoczesnym, na miarę XXI wieku - powiedział Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.