Na terenie Rzeszowa wykryto nowe ognisko koronawirusa. Tym razem znajduje się ono w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Osoby ze styczności objęto kwarantanną.
W dniu 15.09.2020r. w wyniku badań przesiewowych potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2 u 6 osób z personelu medycznego WSPR (2 osoby powiat rzeszowski, i po jednej osobie z powiatów leżajskiego, łańcuckiego przemyskiego i miasta Rzeszowa). Osoby ze styczności objęto kwarantanną. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne - taką informację podała nam Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie.

Przedstawiamy także dane z innych ognisk na terenie Rzeszowa:

Ognisko w firmie KORAL – ogółem potwierdzono 16 wyników dodatnich w tym 15 pracowników i 1 osobę z kontaktu (11 powiat rzeszowski, 2 z powiatu łańcuckiego i dębickiego oraz jedna osoba z powiatu przeworskiego). Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

SP ZOZ NR 1 w Rzeszowie - Łącznie w ognisku potwierdzono 11 pozytywnych przypadków w tym u
1 pacjenta, 5 osób z personelu medycznego oraz u 5 pracowników administracyjnych szpitala. Osoby ze styczności bjęto kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 w Rzeszowie – w dniu 14.09.2020r. w wyniku przeprowadzanych badań przesiewowych potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2 u 3 osób z personelu medycznego Kliniki Chirurgii Szczękowej.