25 września młodzi na całym świecie będą strajkować, by sprzeciwić się bierności rządów światowych wobec kryzysu klimatycznego. Fridays for Future zaleje ulice dziesiątek państw. Mobilizacja 25. września odbędzie się również w wielu miastach w Polsce. Wszyscy razem wyjdą by domagać się sprawiedliwości klimatycznej na całym świecie.

Od organizatorów

Organizatorzy wydarzenia umieścili następującą informację w opisie wydarzenia: Tym razem chcemy zwrócić uwagę na nierówności społeczne związane z postępującym kryzysem klimatycznym. Mieszkańcy globalnego południa, którzy w znikomym stopniu przyczyniają się do eksploatacji zasobów Ziemi, czyli jednocześnie mają najmniejszy wpływ na postępowanie globalnego ocieplenia, zapłacą najwyższą cenę za lata degradacji naszej planety przez człowieka.

Wychodzimy na ulice w całej Polsce, ponieważ niesprawiedliwości doświadczamy również w naszym własnym kraju. Wiele polskich rodzin żyje na skraju ubóstwa między innymi przez rosnące ceny jedzenia spowodowane dotkliwymi suszami, a rządzący, w pełnej ignorancji konsekwencji swoich działań, skazują mieszkańców coraz większej liczby miejscowości na brak wody w kranach latem. Polskie społeczeństwo musi zyskać świadomość sytuacji, w jakiej się znajdujemy, by zawalczyć o sprawiedliwą i bezpieczną przyszłość dla naszego i przyszłych pokoleń.
Musimy zdać sobie sprawę, że skutki kryzysu klimatycznego to nie tylko wymierające gatunki czy odległe od nas topniejące lodowce. Są to skutki bezpośrednio przekładające się na nasze życie, doświadczamy ich tu i teraz.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Kwestie organizacyjne

Wydarzenie rozpocznie się 25 września o godzinie 12.00 obok Fontanny Multimedialnej w Rzeszowie. Organizatorzy zachęcają, do licznego uczestnictwa w wydarzeniu. Przypominają również, że w wydarzeniu należy zachować 2 metry odstępu oraz zasłaniać nos i usta.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1193409221033658/