W podrzeszowskiej Jasionce liczna grupa mieszkańców protestowała przeciwko budowie linii kolejowej w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ich zdaniem władza najpierw powinna słuchać głosu mieszkańców, a potem patrzeć na własne plany.
Grupa kilkudziesięciu mieszkańców podrzeszowskiej Jasionki manifestowała w sobotnie przedpołudnie przeciwko planom budowy przez ich miejscowość jednej z linii kolejowych w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego.

- Zostaliśmy "uszczęśliwieni" przez S19, autostradę A4 oraz lotnisko, a teraz chcą nam jeszcze wybudować linię kolejową do CPK. Musimy jasno i głośno powiedzieć, że tej linii tu nie chcemy. Są przecież tereny, przez które tak można ją poprowadzić, aby nie rujnowała życia mieszkańcom - mówił sołtys Jasionki, Sławomir Guzek.

protest mieszkańców jasionki
fot. Kuba Kluz

Zdaniem mieszkańców wsi nawet jeżeli dostaną oni odszkodowania w ramach wywłaszczenia, to nie będą w żaden sposób miarodajne w stosunku do poniesionych strat.

- Apelujemy do Pani Wojewody, do Pana Marszałka, do posłów senatorów, do Premiera Mateusza Morawieckiego, Marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Ministerstwa Infrastruktury aby nie budowali na siłę kolei, która ich zdaniem ma tworzyć ład społeczny, tak naprawdę ten ład będzie burzyła. Nie po to dostali oni mandaty do rządzenia, aby nie słuchać głosu swoich wyborców - mówił jeden z uczestników manifestacji.

Protestujący dodawali także, że partia która tak rzekomo mieni się jako prospołeczna, wprowadzająca różne programy socjalne powinna uszanować zdanie obywateli.

O posłuchanie głosu obywateli przez władzę apelować wicewójt gminy Trzebownisko, Sławomir Porada.

protest mieszkańców jasionki
fot. Kuba Kluz

- Apeluję w imieniu wszystkich mieszkańców Jasionki: nie dla budowy kolei szybkiego ruchu. Chcemy się normlanie rozwijać, żyć i pracować, a nie będzie to możliwe z tego typu inwestycją. Jeśli tego typu manifestacje nie pomogą, wezwiemy do zastosowania środków bardziej radyklanych - mówił Sławomir Porada..

Z kolei wójt gminy, Lesław Kuźniar zapewniał, że władze zrobią wszystko, aby przez Jasionkę nie przebiegała ta linia.

Polub nas na facebook i youtube. Zobacz nagranie z wiecu:
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.