7 maja odbędzie się kolejna numerowana gala UFC. W walce wieczoru zmierzą się Oliveira vs. Gaethje, ale na karcie walk nie zabraknie innych ciekawych zawodników. Czego można się spodziewać, a także jak typować ufc zakłady bukmacherskie?

UFC 274

Postronni obserwatorzy uważają, że karta walk nadchodzącego UFC jest jedną z najciekawszych w najbliższym czasie. Oczy większości kibiców będą skierowane na walkę wieczoru, ale oprócz tego pojedynku nie zabraknie również ciekawych rywalizacji. Na uwagę bez wątpienia zasługuje także starcie w dywizji kobiet, gdzie Rose Namajunas zmierzy się z Carlą Esparzą. Grzmotów nie powinno zabraknąć w pojedynku dwóch doświadczonych fighterów — Michaela Chandlera z Tonym Fergusonem, którzy chcą się podnieść po serii porażek.

Gala rozpocznie się 7 maja w nocy z soboty na niedzielę w Phoenix, a już tydzień później do oktagonu wyjdzie Jan Błachowicz!

Kluczowe informacje:

 UFC 274
 Data: 7 maja 2022 (noc z soboty na niedzielę)
 Lokalizacja: Phoenix, Stany Zjednoczone
 Walka wieczoru: Oliveira vs. Gaethje


gala UFC 274,Oliveira vs. Gaethje
Materiały prasowe Partnera


Walka wieczoru

Charles Oliveira w walce wieczoru zmierzy się z Justinem Gaethje. Brazylijczyk zdaniem ufc zakładów bukmacherskich jest faworytem tej walki. Czy jednak takie przewidywania okażą się słuszne? A może "The Highlight" sprawi niespodziankę? Przeanalizujmy ostatnią formę obu zawodników.

Charles Oliveira

Brazylijczyk w ostatnim czasie znajduje się w znakomitej formie, dlatego też nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie uważają go za faworyta nadchodzącego starcia. Oliveira na swoim koncie ma 10 kolejnych zwycięstw z rzędu. W ostatnim pojedynku pokonał faworyzowanego Dustina Poiriera i obecnie znajduje się w czołówce swojej kategorii wagowej.

Analizując jego statystyki, łatwo zauważyć, że jest to zawodnik, który bazuje przede wszystkim na mocnym partnerze. Brazylijczyk w całej swojej karierze wygrał 32 zawodowe walki, a aż 20 z nich zakończył przez poddanie. Dodatkowo w jego bilansie znajduje się również 9 zwycięstw przez KO / TKO, a także 3 triumfy po decyzji sędziów. Jeśli chodzi o porażki, to do tej pory 8 razy schodził z oktagonu w roli pokonanego. 4-krotnie rywalom udało się go znokautować, 3 razy poddać i jeden raz przegrał po decyzji. Jak łatwo zauważyć łącznie tylko 4 z 40 stoczonych walk zakończyły się poprzez decyzję sędziów. Brazylijczyk wyraźnie nie kalkuluje i szuka zakończenia starcia przed końcem walki, aby nie pozostawiać wyboru w rękach arbitrów.

Justin Gaethje

Jego przeciwnik to również czołówka dywizji, jednak Gaethje ma na swoim koncie porażkę z Poirierem, którego Oliveira pokonał w swojej ostatniej walce. "The Highlight" w zawodowej karierze stoczył 26 walk. Łącznie aż 23 z nich zakończyły się jego zwycięstwem, a 3 razy schodził z oktagonu w roli pokonanego.

Gaethje po raz ostatni pojawił się w ringu UFC 6 listopada i udało mu się wygrać w starciu z Chandlerem, który również zawalczy na nadchodzącej gali. Wcześniej Justin zanotował porażkę z Khabibem, jednak nie jest to powód do wstydu, ponieważ do tej pory nikt go nie pokonał.

The Highlight ma na koncie aż 19 wygranych przez KO/TKO, więc bez wątpienia można pokusić się o stwierdzenie, że dysponuje nokautującym ciosem. Amerykanin w przypadku zwycięstwa z Brazylijczykiem. Może znacząco poprawić swoją sytuację w rankingu tej kategorii wagowej. UFC zakłady bukmacherskie nie spodziewają się takiego zakończenia, jednak trzeba przyznać, że mówimy o pojedynku dwóch znakomitych fighterów, którzy są w stanie się zaskoczyć.

Pozostałe walki z karty głównej

Spora część polskich kibiców z pewnością zwróci uwagę na walkę mistrzowską kobiet. W ostatnim czasie ogłoszona została informacja, że Joanna Jędrzejczyk wraca do oktagonu i zmierzy się z Weili Zhang w wielkim rewanżu. Celem dla obu zawodniczek bez wątpienia będzie powrót na szczyt, na którym aktualnie znajduje się Rose Namajunas, która wygrała z obiema z nich. Amerykanka w nadchodzącej gali zmierzy się w starciu z Carlą Esparzą. Warto wspomnieć, że będzie to starcie o pas mistrzowski!

Rose ma 3 wygrane z rzędu, a ostatnią porażkę zaliczyła z J. Andrade, natomiast jej rywalka zwyciężyła w 5 kolejnych pojedynkach, jednak nie ma wątpliwości, że miała mniej konkurencyjne przeciwniczki.

Karta główna:
 Rose Namajunas (11-4) vs. Carla Esparza (18-6)
 Tony Ferguson (25-6) vs. Michael Chandler (22-7)
 Ovince St. Preux (25-16) vs. Mauricio Rua (27-12-1)
 Donald Cerrone (36-16) vs. Joe Lauzon (28-15)


gala UFC 274 - Oliveira vs. Gaethje
Materiały prasowe Partnera


O wybór najciekawszego pojedynku z karty głównej poprosiliśmy eksperta:

"Jeśli miałbym zarywać nockę podczas nadchodzącej gali UFC, to bez wątpienia dla Tonego Fergusona, jednak trzeba przyznać, że w ostatnim czasie ten zawodnik nie jest w najlepszej dyspozycji, ponieważ przegrał 3 kolejne starcia. Pojedynek z Chandlerem ma być dla niego okazją do przełamania, ponieważ obaj mają na swoim koncie serię porażek. Dlaczego ta walka jest moim zdaniem najciekawsza? Obaj dysponują nokautującym ciosem i najwięcej wygranych zaliczyli właśnie po KO/TKO. Spodziewam się tutaj walki, w której jeden z nich w końcu się przełamie i stawiam, że będzie to Tony Ferguson, który dwa ostatnie starcia kończył po decyzjach sędziów. Mam jednak wrażenie, że Amerykanin będzie chciał zmazać plamę w najlepszy możliwy sposób i poszuka nokautu".

Superbet ufc zakłady bukmacherskie są dostępne dla graczy przed kolejnymi galami tej federacji. Już wkrótce do oktagonu wróci Jan Błachowicz, czyli były mistrz świata ufc, który rozpocznie swój ponowny marsz w stronę tytułu. Rywalem Polaka będzie Austriak Rakić, który będzie wymagającą przeszkodą. Nikt jednak nie mówił, że w ufc będzie łatwo, ponieważ tutaj każda gala jest napakowana ciekawymi pojedynkami, jak właśnie ta 7 maja, czyli oznaczona numerem 274.

Sprawdź informacje o najważniejszych wydarzeniach w najbliższym czasie. W tej zakładce na bieżąco aktualizowane są kluczowe daty z regionu, a także okolic.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak - Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95