Smolasty został ogłoszony jako jedna z pierwszych gwiazd tegorocznych KultURaliów 2022 w Rzeszowie. Impreza odbędzie się w dniach 9-11 czerwca.
Rzeszowskie KultURalia Studenckie, podobnie jak Juwenalia powracają do trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Zdjęcia z tej drugiej imprezy możecie znaleźć Państwo tutaj: Rzeszowskie Juwenalia 2022. Za nami pierwszy dzień koncertów oraz tutaj: Rzeszowskie Juwenalia 2022. Minął drugi dzień koncertów

Smoalsty jedną z gwiazd podczas rzeszowskich KultURaliów 2022


Na niespełna miesiąc tej drugiej wielkiej studenckiej imprezy organizatorzy zdecydowali się na ogłoszenie pierwszych gwiazd. Jedną z nich jest raper i producent muzyczny - Smolasty. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in.: Ewa Farna, Kaz Bałagane, Otsochodzi, Białas, MIYO, Robert Gawliński, Malik Montana, ReTo, Chada, PlanBe, Young Multi, Mr. Polska, Oliwka Brazil czy Frosti Regge.

Jego jednymi z największych hitów pozostają m.in. takie utwory jak "Uzależniony", "Raj" czy "Duże oczy". Jego pierwszy album - "Fake love" - trafił na 7. miejsce listy 50 najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.

Pozostałymi dwoma artystami, których nazwiska poznaliśmy są Nocny Kochanek oraz Marie.

Muzyczne święto studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się już po raz dziesiąty. Wydarzenia towarzyszące ruszą już w tym miesiącu. Rozpoczną się 30 maja i potrwają do 8 czerwca.

KultURalia oficjalnie wystartują 9 czerwca o godz. 17 na rzeszowskim Rynku. Najpierw odbędzie się uroczystość przekazania symbolicznych kluczy do bram miasta, a później studenci w barwnym korowodzie przejdą ulicami do miasteczka UR, gdzie rozpocznie się trzydniowy finał koncertów.