W piątek na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się uroczystość związane z obchodami jubileuszu 150-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. W związku z tym wydarzeniem w czasie uroczystości wystąpią utrudnienia w ruchu.
Podczas uroczystości w piątek 13 maja od godz. 8 do 15 zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice: Plac Farny, ulica Matejki (od Rynku do Placu Farnego) oraz ulica Słowackiego (od skrzyżowania z ulicą Króla Kazimierza do ulicy Matejki).

Cała ulica Słowackiego będzie zamknięta dla ruchu w godzinach od 13.30 do 15.

Wcześniej około godz. 13.20 chwilowe utrudnienia mogą pojawić się podczas przejazdu kolumny wozów strażackich z parkingu przy Hali na Podpromiu przez ulicę Kilara do ulicy Słowackiego.

W godzinach od 14.40 do 15 w związku z przemarszem pododdziałów uczestniczących w uroczystości do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie zamknięte dla ruchu zostaną: ulica Moniuszki (od Ronda Sokoła do Ronda Żołnierzy Wyklętych), aleja Cieplińskiego w obu kierunkach (od Ronda Żołnierzy Wyklętych do najbliższej zawrotki oraz od Parki Jedności z Macierzą do ulicy Pułaskiego), oraz ulica Pułaskiego do wysokości wjazdu na teren Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.