Około 2,5 mln złotych będzie kosztować rzeszowski ratusz projekt wiaduktu łączący ulice Wyspiańskiego z Hoffmanową. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.
W czwartek 19 maja w rzeszowskim ratuszu podpisana została umowa dotycząca zaprojektowania wiaduktu, który połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej. Wykonawcą dokumentacji będzie firma Mosty Katowice.

- To bardzo ważna dla miasta inwestycja, która połączy dwie części miasta omijając tory kolejowe. Należy pamiętać, że tory będą coraz intensywniej wykorzystywane przez pociągi Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie mamy, w szeroko pojętym śródmieściu, tylko dwa tego typu bezkolizyjne połączenia - pierwsze to wiadukt Śląski, drugie to przejazd pod torami w ciągu al. Batalionów Chłopskich. Połączenie ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej będzie kolejnym. Cieszę się, że projekt wiaduktu wykona renomowana firma, która ma duże doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach - Mosty Katowice - mówił podczas czwartkowej uroczystości prezydent Konrad Fijołek.

podpisanie umowy
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Obecny na podpisaniu powyższej umowy przedstawiciel firmy, Paweł Telicki, ma nadzieję, że realizacja tego przedsięwzięcia na pewno mocno przyczyni się do poprawy komunikacji na terenie Rzeszowa.

- Jako przedstawiciel firmy z 24-letnim doświadczeniem w projektowaniu także trudnych obiektów drogowych, inżynieryjnych mogę zapewnić, że dokumentacja tej inwestycji będzie wykonana na czas i będzie spełniać wszelkie standardy techniczne najwyższej jakości - powiedział Paweł Telicki, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektowania, Mosty Katowice.

Jak będzie wyglądało połączenie, które zostanie zaprojektowane? - Jego początek to rejon skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Bohaterów. Od tego miejsca rozpocznie się budowa ul. Wyspiańskiego nowym śladem. Mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Wita Stwosza rozpocznie się podjazd nowej drogi na wiadukt, który przejdzie nad obecną ulicą Wyspiańskiego i torami kolejowymi - tłumaczył szczegóły przyszłej inwestycji Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Wiadukt połączy się z ul. Hoffmanowej - ok. 300 metrów od skrzyżowania z ul. Mochnackiego. Ponadto inwestycja obejmie także rozbudowę części ul. Sondeja oraz połączenie nowej trasy z ul. Łokietka.

Całość budowy i przebudowy dróg, wraz z wiaduktem, to ok. 1500 metrów. Koszt projektu to ok. 2,5 mln zł. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.


~Mieszkaniec

20-05-2022 10:41 6 6

Panie Prezydencie! Rozwój miasta nie opiera się na ciągłym projektowaniu. Kiedy zacznie Pan realizować to, co już jest zaprojektowane. Np. "Tunel" Pobitno, Wisłokostrada itp. itd.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.