Rockowa Noc odbędzie się 27 i 28 sierpnia już po raz siedemnasty. Festiwal „wchodzi na wyższy poziom mocy”. Zmienia się jego lokalizacja, a line-up jest jeszcze bardziej atrakcyjny - pełen gwiazd o międzynarodowym zasięgu.
17. edycja Rockowej Nocy zapowiada się wyjątkowo! 27-28 sierpnia w Rzeszowie na otwartym terenie Miasteczka Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Akademickiej 3 czekają dwa dni rockowych mocnych brzmień!

Usłyszymy też młodych twórców, którzy powalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy i nagrodę finansową. W line - upie znaleźli się przedstawiciele rocka progresywnego, punka, metalu i nie tylko! Będzie ogień i dobra zabawa, w miejscu, które w ostatni weekend wakacji zmieni się w Rock City.

konrad fijołek
fot. Kuba Kluz

- W tym roku, tak jak podczas ubiegłorocznych wakacji, chcemy stworzyć przestrzeń i okazję do nawiązywania relacji międzyludzkich. Miasto będzie żyć, będzie jeszcze bardziej otwarte dla mieszkańców. Dlatego wprowadzamy nowe wydarzenia i ulepszamy te dobrze znane i cenione, jak Rockowa Noc. Rzeszów na mapie rockowej zawsze miał mocną markę i myślę że do tego właśnie wracamy. Jednym z takich zespołów, które już grały na Rockowej Nocy i zagrają również w tym roku jest KSU. I wreszcie dziś spełniło się moje marzenie i zagrałem z nimi na jednej scenie - mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Line - up Rockowej Nocy 2022


Organizatorzy ujawnili pierwsze gwiazdy, które znajdą się w line-upie. Na fanów mocnych brzmień czekają między innymi:
  • Dezerter - polska legenda punk rocka o zasięgu międzynarodowym. Grupa powstała w Warszawie w maju 19981 r. Początkowo zespół nosił nazwę SS-20, po zmianie nazwy Dezerter nagrał EP "Ku przyszłości". W 1985 roku na dwóch różnych składankach znalazły się utwory Dezertera: "Fala" ["Wave"] i "Jak punk to punk" ["Let's Have Punk"]. W 1987 roku w Stanach Zjednoczonych ukazała się pierwsza płyta LP Dezertera wydana przez Maximum Rock'n'Roll "Underground Out Of Poland", w Polsce ukazała się też kolejna płyta (w wersji ocenzurowanej) - "Kolaboracja" . Rok 1989 to kolejny album - "Kolaboracja II", a 1990 "Wszyscy przeciwko wszystkim"; opublikowane w Polsce i Francji. Kolejne lata przynosiły kolejne albumy, które nucą fani w Polsce, wielu krajach Europy (m. in. Niemczech, Finlandii, Czechach) i USA.

  • Riverside - kapela, której nie trzeba przedstawiać. Ich historia to sukcesywna wspinaczka po drabinie rockowej kariery. Jak sami o sobie mówią, Riverside przed laty był "fanaberią zapalonej grupki entuzjastów rocka progresywnego". Dziś Riverside to zasłużony szyld uwielbiany nie tylko w Polsce, ale także w kilkunastu innych krajach na całym świecie. Na ich koncertach zawsze zjawiają się tłumy. Kapela świętuje właśnie swoje 20 - lecie!

  • Tides from Nebula - zespół powstał w 2008 roku, a już może pochwalić się spektakularnymi sukcesami. Album "Aura" został wydany w marcu 2009 i od razu został bardzo entuzjastycznie odebrany zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, zebrał bardzo wysokie noty w prasie polskiej jak i zagranicznej. Zespół w mgnieniu oka stał się szeroko rozpoznawalnym polskim zespołem post-rockowym i jednym z najlepszych "towarów eksportowych" w Polsce. Zyskał też opinię wyśmienitego zespołu koncertowego. Tides from Nebula grali między innymi w Niemczech, Belgii, Francji, Austrii.

  • Turbo - grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a niecałe cztery miesiące później zagrała swój pierwszy koncert. Po udanym debiucie, Turbo zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej "Jarocin 80". Od tamtego czasu zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji. Od początku działalności Turbo oscylowało w kierunku hard rockowym, z biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy.

  • KSU - bieszczadzka legenda! Powstali w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, wydali 11 płyt. Wykonują muzykę punk rockową, ale i rock szeroko pojęty. Wypracowali własny styl muzyki i ubioru. Podczas koncertów wiernie towarzyszy im tłum oddanych fanów, a styl frontmana kapeli - Eugeniusza Olejarczyka pseud. Siczka, jest nie do podrobienia. Jego talent i charyzma sprawiają, że KSU wciąż pociąga za sobą nowe pokolenia.


  • ksu
    fot. Kuba Kluz

  • Przegląd zespołów konkursowych i koncert laureata przeglądu konkursowego - będzie młoda, zdolna krew!

Rock City, czyli miasto wolności!


To jeszcze nie koniec niespodzianek. W tym roku Estrada Rzeszowska nawiązała współpracę z nowym partnerem strategicznym. Na ostatniej prostej do ekipy organizacyjnej Rockowej Nocy dołączyła agencja ARTO music&media, wieloletni współorganizator legendarnego Cieszanów Rock Festiwalu. ARTO wesprze rzeszowską imprezę pod kątem programowym i komunikacyjnym.

- To już siedemnasta edycja Rockowej Nocy w Rzeszowie. Tym razem wchodzimy na jeszcze wyższy poziom mocy. Chcemy tworzyć w miejscu festiwalu Rock City, czyli "miasto wolności" - miejsce, w którym festiwalowa społeczność czuje się dobrze, może brać udział w spotkaniach, dyskusjach, korzystać ze stref dodatkowych aktywności, może wreszcie biesiadować przy ognisku do rana, bo będziemy między innymi organizować pole namiotowe. Cieszymy się, że pomogą nam w tym partnerzy, którzy mają bogate doświadczenie, którym chętnie się z nami dzielą - mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Bilety na Rockową Noc 2022


Sprzedaż biletów na Rockową Noc 2022 już ruszyła. Można je nabyć Rockowa Noc - Bilety Pierwsza pula jest sprzedawana w promocyjnej cenie, tj. 79,00 zł za karnet dwudniowy.

Estrada Rzeszowska zaznacza, że wkrótce ogłosi kolejne szczegóły związane z festiwalem, w tym ujawni nazwiska kolejnych gwiazd.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.