Na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego z Powstańców Warszawy w Rzeszowie ma powstać rondo oraz wiadukt. Władze ratusza zaprezentowały film z symulacji po przebudowie.
Symulacje ruchu na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy z Kwiatkowskiego zostały przygotowane przez Miejski Zarząd Dróg. Została ona opracowana na podstawie analiz zrobionych przez Politechnikę Rzeszowską.

Na krótkim filmiku zaprezentowanym przez władze ratusza widać, że budowa ronda oraz wiaduktu są najlepszym rozwiązaniem.Została przygotowana w ten sposób, że na proponowane przez nas na skrzyżowaniu rozwiązania - czyli wiadukt i rondo nałożony został rzeczywisty ruch z porannego szczytu komunikacyjnego w dniu powszednim. Widać, że budowa ronda i wiaduktu poprawia komunikację na skrzyżowaniu - ruch odbywa się o wiele sprawniej i płynniej niż obecnie.

Miejski Zarząd Dróg wykonał oczywiście także inne symulacje ruchu na tym skrzyżowaniu, m.in. także dla popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Także i one pokazują, że proponowana przez nas przebudowa skrzyżowania przyniesie dobry efekt.

Inwestycje w Rzeszowie. Zaplanowano budowę ronda oraz wiaduktu na skrzyżowaniu al. Powst. Warszawy z Kwiatkowskiego


Rzeszowski ratusz jeszcze w tamtym tygodniu rozpisał przetarg na projekt przebudowy tego miejsca. Wybrana w nim firma opracuje dokumentację projektową przebudowy newralgicznego punktu na mapie komunikacyjnej Rzeszowa - skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy.

Zaplanowana jest budowa ronda. Częścią tej inwestycji ma być także budowa wiaduktu na al. Powstańców Warszawy (kierunek wschód-zachód), nad planowanym rondem.

Z analiz wynika, że zastosowanie takich rozwiązań poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu i pomoże rozwiązać problemy komunikacyjne na ul. Kwiatkowskiego. Projekt ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Przebudowa skrzyżowania Kwiatkowskiego z Powstańców Warszawy będzie pierwszym etapem wdrażania nowych rozwiązań, które usprawnią skomunikowanie osiedli Drabinianka i Budziwój z rzeszowskim śródmieściem. Drugim będzie przebudowa ulicy Kwiatkowskiego


~Mieszkaniec

25-05-2022 14:57 2 5

Dlaczego w Rzeszowie nie realizuje się inwestycji metodą zaprojektuj i wybuduj? Czyżby dlatego, że wówczas zaprzyjaźnione biura projektowe nie miały by zleceń? Coś musi w tym być, skoro nie stosuje się tak przejrzystego scenariusza, w którym wykonawca odpowiada za swój projekt i nie zrzuca winy za błędy w projekcie na innych wstrzymując prace i żądając podwyższenia wynagrodzenia.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.