W czerwcu na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędą się mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata Kobiet w 2023 roku. Spotkania rozegrają piłkarki z Ukrainy ze Szkotkami oraz Węgierkami.
Decyzję o przyznaniu organizacji turnieju przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej podjął PZPN. W naszym województwie wymogi infrastrukturalne spełniają trzy stadiony - w Mielcu, Stalowej Woli i w Rzeszowie.

I to właśnie w Rzeszowie zostaną rozegrane te prestiżowe mecze, a tym samym Rzeszów, ponownie będzie areną zmagań spotkań na najwyższym poziomie.

- Jest to kolejne, bardzo ważne wydarzenie dla całej piłkarskiej społeczności Rzeszowa i Podkarpacia. Cieszymy się, że powierzono nam mecz rangi międzynarodowej i to u nas będą się ważyć losy pierwszych Reprezentacji Kobiet z krajów nam zaprzyjaźnionych. Wierzymy, że na trybunach zasiądą setki kibiców, zarówno z Polski, jak i Ukrainy. Pragniemy w ten dzień zjednoczyć się z naszymi wschodnimi przyjaciółmi. Tworząc żywiołowy doping, chcemy sprawić, by to fantastyczne widowisko pozostało w ich pamięci jako obraz wsparcia w tym ciężkim dla nich czasie wojny i niepewności jutra - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

konrad fijołek
fot. Kuba Kluz

Organizowane na Stadionie Miejskim mecze i turnieje stały zawsze na bardzo wysokim poziomie, a także spełniały oczekiwania piłkarskiej społeczności zarówno samego Rzeszowa, jak i całego Podkarpacia.

Odzwierciedleniem tego były niemal pełne trybuny Stadionu Miejskiego w 2018 podczas meczu U-20 Polska - Szwajcaria oraz w 2019 roku przy okazji meczu Polska - Portugalia i 2021 roku podczas meczu Polska - Niemcy.

mieczysław golba
fot. Kuba Kluz

- Ze względu na sytuację wojenną za naszą wschodnią granicą i brak możliwości organizacji meczów na terenie Ukrainy, które zgodnie z kalendarzem rozgrywek muszą się odbyć pod koniec czerwca, UEFA zwróciła się do PZPN z prośbą o pomoc w organizacji meczów. Mając na uwadze bliskość do granicy z Ukrainą zdecydowaliśmy się powierzyć organizację spotkań Podkarpackiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz miastu Rzeszów - mówi Mieczysław Golba, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN.

Stadion Miejski w Rzeszowie, na którym odbędą się mecze spełnia wszelkie standardy i wytyczne regulaminowe, które stawiane są przez FIFA.

A zdjęcia z jednego spotkań pomiędzy Polską, a Niemcami prezentujemy Państwu w poniższej galerii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.