Policjanci z Sokołowa Małopolskiego ustalili i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzieże opon z samochodów. Jeden z nich strzelając z pistoletu pneumatycznego wybił szyby w pojazdach.
O przestępstwie, policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim zostali zawiadomieni przez pokrzywdzonego. Jak wynikało z zawiadomienia, w nocy z 12 na 13 maja w Kątach Trzebuskich, nieznany sprawca lub sprawcy, okradli prywatny parking i zaparkowane tam pojazdy.

Ich łupem padły m. in. katalizatory samochodowe, akumulatory, felgi i koła samochodowe, klucz przekładniowy, radio, fragmenty bramy przesuwnej, rury i profile metalowe, kamera monitoringu oraz 200 litrów oleju napędowego. Oprócz kradzieży, rozbili szyby w zaparkowanych samochodach. Łączna wartość strat została oszacowana na 18 tysięcy złotych.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli ustalanie sprawców. Na podstawie zebranych informacji wytypowali dwóch podejrzewanych. To 20-letni mieszkańcy gminy Sokołów Małopolski. W środę, funkcjonariusze z komisariatu zatrzymali ich. Odzyskali również część skradzionego mienia.

Podczas przesłuchania, 20-latkowie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Okazało się, że wspólnie dokonali kradzieży fragmentów bramy. Pozostałych kradzieży dokonał już tylko jeden z podejrzanych. On również wybił szyby w samochodach strzelając do nich z pistoletu pneumatycznego.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, jednemu z zatrzymanych policjanci przedstawili zarzut kradzieży. Drugi mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i zniszczenia mienia. Obydwaj wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.