Łącznie 16 mln zł kosztować będzie budowa nowej szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovii Rzeszów. Równocześnie powstanie także bursa dla młodych sportowców.
W poniedziałek 30 maja oficjalnie rozpoczęła się budowa siedziby Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. Obiekt powstaje w rejonie ul. Wyspiańskiego, na działkach, które zostały przekazane przez miasto SMS Resovia w wieczyste użytkowanie.

- Ta inwestycja, jej realizacja będzie oznaczała umacnianie się Rzeszowa na mapie sportowej kraju, na mapie miast, które przyciągają piłkarskie talenty. To zadanie świetnie wpisuje się w strategię, którą w naszym mieście realizujemy, czyli podnoszenie jakości życia, kształcenia a także wzmacniania marki Rzeszów - podkreślał podczas uroczystości prezydent Konrad Fijołek.

konrad fijołek
fot. Kuba Kluz

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Tomasz Kamiński przypomniał, że w grudniu 2019 roku Rada Miasta jednomyślnie podjęła decyzję o przekazaniu terenu pod tę inwestycję.

- Powstanie nowej szkoły wraz z bursą to krok milowy w edukacji sportowej naszych podopiecznych. Bardzo gorąco zapraszamy na treningi i do nowej szkoły, w której będziemy mogli szkolić nowe pokolenie piłkarzy, z których będziemy dumni - powiedział Dariusz Jęczkowski, Dyrektora Sportowy w SMS Resovia.

Nowy budynek SMS Resovia będzie składał się ze szkoły oraz bursy. Część szkolna będzie przeznaczona dla 300 osób. Znajdzie się w niej pięć sal lekcyjnych i trzy pracownie: plastyczna, chemiczna, fizyczna a także gabinety dyrekcji, sekretariat, księgowość, pokój nauczycielski, pokoje trenerów. W bursie będzie miejsce dla ok. 150 osób. Zadanie ma być gotowe w sierpniu 2023 roku.

wizualizacja sms resovia

Opis ogólny nowego budynku Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia:


1. Strefa szkolna dla ok 300 uczniów, nauczycieli i trenerów:
  • 5 sal lekcyjnych i 3 pracownie (plastyczna, chemiczna, fizyczna). Sale mają możliwość podziału na mniejsze, z zastosowaniem mobilnych składanych ścian akustycznych;

  • gabinety dyrekcji, sekretariat, księgowość, pokój nauczycielski, pokoje trenerów.

2. Strefa mieszkalna (bursa) dla ok 150 osób:
  • Pokoje 3-osobowe w pełni wyposażone i umeblowane, każdy z łazienką.

3. Strefa wypoczynkowa (telewizja, piłkarzyki, tenis stołowy, pokój ciszy etc).

4. Budynek dostępny dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach bezpośrednio z poziomu terenu (wejście główne i wyjścia ewakuacyjne). W budynku zaprojektowano dźwig osobowy obsługujący 3 kondygnacje.


~Mieszkaniec

06-06-2022 14:33 2 2

Pan Prezydent to nawet łopaty nie potrafi poprawnie wbić w ziemię.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.