W Rzeszowie trwa budowa nowego basenu przy ulicy Matuszczaka. Jedna z największych inwestycji jest już w zaawansowanej fazie i ma być gotowa we wrześniu.
Hala basenowa ma już zadaszenie, gdzie trwają roboty wykończeniowe. Prowadzone są także zaawansowane prace przy instalacjach. Na ukończeniu są roboty związane z wykonaniem tynków i wylewek.

Na czerwiec planowana jest dostawa i montaż elementów technologii basenowych, m.in. filtrów, systemu zraszania, pomp, dmuchaw a także instalacji fotowoltaicznej. Z kolei na zewnątrz obiektu przy ul. Matuszczaka układana jest kostka na chodnikach. Trwa także budowa miejsc postojowych oraz ścieżki pieszo-rowerowej.

basen przy matuszczaka
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Obiekt będzie spełniał zasady FINA obowiązujące podczas zawodów w skokach do wody, które umożliwią treningi Kadry Narodowej zarówno w skokach indywidualnych, jak i synchronicznych.

- Na pływalni będą mogli także szkolić się najmłodsi zawodnicy. Będzie tam możliwa także nauka nurkowania, pływania synchronicznego oraz gra w piłkę wodną. Przy niecce będzie się znajdować profesjonalna sala gimnastyczna z siłownią do "suchych" treningów, wyposażona w suchy basen, komplet trampolin, batuty i system video-odtwarzania - wszystko zgodnie z wymaganiami FINA oraz siłownie do treningu kardio - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

basen przy matuszczaka
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Obiekt będzie posiadał profesjonalne zaplecze szatniowe, saunę, trybunę, strefę dla prasy z salą konferencyjną i pomieszczenia dla ratowników.

Basen będzie posiadała sześć torów pływackich, dzięki czemu będzie oczywiście także służył do rekreacji mieszkańcom Rzeszowa. Inwestycja zakończy się we wrześniu bieżącego roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.