IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem na Podkarpaciu. Mogą im towarzyszyć silne opady deszczu i porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę.
Dla całego regionu podkarpackiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. W powiecie dębickim, jasielskim, krośnieńskim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim oraz strzyżowskim tego typu zjawiska mogą wystąpić w środę 8 czerwca w godzinach 5:00-22:00.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Z kolei do godziny 24 obowiązują ostrzeżenia w powiatach: bieszczadzkim, brzozowskim, jarosławskim, kolbuszowskim, leskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, niżańskim, przemyskim, przeworskim, rzeszowskim, Rzeszów, sanockim, stalowowolskim, tarnobrzeskim, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu.

Jak podaje IMGW, prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami spodziewany jest także grad.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.