W dniach 25-27 czerwca br. w formie sztafetowej odbędzie się 14. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa do Lwowa. Tegoroczne hasło "Zjednoczeni przez Krzyż Chrystusa", nawiązuje do wojny na Ukrainie. Pielgrzymi przejdą w systemie sztafetowym trzy odcinki: z Rzeszowa do Kańczugi, z Kańczugi do Żurawicy i z Żurawicy do Medyki, następnie nastąpi przejazd do Przemyśla.
Pielgrzymka rozpocznie się 25 czerwca 2022 r. (sobota) o godz. 6.00 Mszą św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie. Pielgrzymi wyruszą z Rzeszowa o godzinie 7.20.

- Podczas przejścia pielgrzymów w ciągu ulic Szopena, Kilara, Most Zamkowy, Kopisto, Al. Niepodległości, Niemierskiego, Witolda, Paderewskiego, Słocińska - do granicy m. Rzeszowa, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. W związku z powyższym autobusy kursujące ww. ulicami mogą jeździć opóźnione. - Informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Piesza Rzeszowska Pielgrzymka do Lwowa
Plan 14. Pieszej Rzeszowskiej Pielgrzymki do Lwowa


Na 19.30 zaplanowano dojście do Kańczugi. W niedziele pielgrzymi przejdą z Kańczugi do Żurawicy. W poniedziałek start przy szkole Wyszatyce finisz w przemyskiej katedrze.

Zapisy przyjmuje parafia Św. Krzyża przy ul. 3 Maja w Rzeszowie.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.