Policjanci ruchu drogowego udaremnili jazdę kierowcy opla. Mężczyzna jechał z dwójką swoich małych dzieci. Pijany kierowca poniesie odpowiedzialność karną za jazdę w stanie nietrzeźwości.
W sobotę 25 czerwca po godz. 15, w miejscowości Iwierzyce, podczas działań "Trzeźwość", funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, zwrócili uwagę na opla. Na widok oznakowanego radiowozu, kierujący nagle zawrócił i zaczął jechać w kierunku, z którego przyjechał.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było powodem tej nagłej zmiany kierunku jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, gdy zjechał na jedną z pobliskich posesji. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości.

Bardzo szybko okazało się co było powodem takiego zachowania kierującego. Alkomat wskazał w organizmie 45-latka ponad promil alkoholu.

Na przejażdżkę mężczyzna zabrał jeszcze dwójkę swoich małych dzieci, w wieku 6 i 3 lat. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.