Zawody strażackie Toughest Firefighter Challenge to kolejna inicjatywa związana z obchodami 150-lecia Rzeszowskiej Straży Pożarnej.
Odbywające się w Rzeszowie zawody TFC to rywalizacja oparta o zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby w podziale bojowym. Podczas startów zawodnicy doświadczają ekstremalnego wysiłku, dodatkowo działając pod presją czasu. Zadania są wykonywane są w pełnym umundurowaniu bojowym z podłączonymi aparatami ochrony dróg oddechowych.

- Zawody sportowe różnego strzebla, w których bierzecie udział mają na celu przede wszystkim podnieść sprawność fizyczną, mobilizować do intensywnego wysiłku, a także przygotować Was kondycyjnie. Co z pewnością przedłoży się później na profesjonalne prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych oraz codzienną służbę, której niejednokrotnie towarzyszy wysiłek fizyczny. Uczą one także pracy w zespole i obfitowały w zaciętą rywalizację, zgodną z zasadami i duchem FAIR PLAY. Bowiem w każdej rywalizacji sportowej ważna jest postawa sportowca, który powinien świadomie respektować swojego przeciwnika jako człowieka, szanować jego godność, okazywać mu sprawiedliwość i ludzką solidarność - powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Główne cele przedsięwzięcia to m. in. sprawdzenie i podniesienie sprawności fizycznej strażaków, a także popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej oraz zawodu strażaka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.