Do końca października przy Szkole Podstawowej nr 18 powstanie park doświadczeń. Ma być on alternatywą do spędzania wolnego czasu dla najmłodszych.
Obiekt ma zostać podzielony w sumie na cztery strefy. Pierwszą z nich będzie tzw. strefa iluzji. Będzie się w niej znajdować tzw. lustro, za pomocą którego będzie można eksperymentować ze zjawiskami optycznymi. Ma ono w praktyczny sposób ma pokazywać, w jaki sposób nasz umysł i wzrok ulegają iluzjom.

W tej strefie będzie się znajdować także min. krzywe zwierciadło czy koła optyczne. Za pomocą tego drugiego będzie można wykorzystywać kolory, światło i wzory do tworzenia obrazów, które mogą być zwodnicze lub mylące dla naszych mózgów. Odbierane przez oko informacje będą przetwarzane przez mózg, tworząc wrażenie, które w rzeczywistości nie pasuje do prawdziwego obrazu.

Drugą strefą będzie tzw. strefa sensoryczna. Pierwszym obiektem będą tzw. eko-memory, czyli gra, która ma pomagać ćwiczyć pamięć i koncentrację. Rury deszczowe mają zaś być prostym urządzeniem, które ma pozwolić dziecku w ciekawy sposób eksperymentować z dźwiękiem.

Trzecią strefą ma być tzw. strefa muzyki. Ma w niej znajdować się min. panel muzyczny, w skład którego będą wchodzić instrumenty tjk. trójkąty, rury i gongi.

Czwarta strefa poświęcona będzie nauce. Powstaną w niej głuchy telefon, kołyska Netwona, wir wodny, peryskop oraz spóźniony dźwięk.

Obiekt ma powstać do końca bieżącego roku.