Z intencją pokoju na świecie i zakończenia wojny w Ukrainie ruszyli w drogę pielgrzymi z Rzeszowa i okolic, by wspólnie, ze śpiewem na ustach, przebyć drogę na Jasną Górę.
Pielgrzymkę uczestnicy rozpoczęli tradycyjnie od wspólnej mszy na Placu Farnym w Rzeszowie, której przewodniczył ks. bp Jan Wątroba - ordynariusz diecezji rzeszowskiej. Uczestnikom pielgrzymki błogosławieństwa udzielił także biskup Kazimierz Górny.

Wyruszające grupy pielgrzymów pożegnali wspólnie marszałek Władysław Ortyl i członek zarządu Stanisław Kruczek. Obecna była także wicewojewoda podkarpacki - Jolanta Sawicka i wiceprezydent miasta Rzeszowa Krystyna Stachowska.

Pielgrzymi przejdą prawie 300 kilometrów, by po dziesięciu dniach dotrzeć do Częstochowy i wziąć udział w mszy dziękczynnej za szczęśliwe pielgrzymowanie na wałach jasnogórskiego klasztoru.

Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się pod hasłem: Posłani z Maryją. Wraz z pielgrzymką pieszą ruszyła pielgrzymka rowerowa, która po mszy na Placu Farnym, w eskorcie policji także ruszyła w trasę na Jasną Górę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.