Rzeszowska Lewica zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Dudą - badaczką rynku pracy i polityki społecznej, działaczką związkową i społeczną, polityczką i autorką książki “Korpo".
Książka "Korpo" powstała na podstawie rozmów z pracownikami zagranicznych korporacji w Polsce. Autorka przeprowadziła wywiady między innymi z osobami zatrudnionymi w centrach logistycznych, w firmach kurierskich, w fabrykach motoryzacyjnych i w call center.

Rozmowy te pokazują, że za fasadą korporacyjnych praktyk, takich jak warzywne wtorki i owocowe czwartki, karnety na siłownię i pakiety medyczne, kryje się często złe traktowanie pracowników.

Dowiadujemy się z tych rozmów, że Polacy są gorzej wynagradzani niż osoby zatrudnione na podobnych stanowiskach w innych krajach Europy Zachodniej, wymusza się na nich samozatrudnienie, odmawia się im prawa do płatnego urlopu wypoczynkowego, ośmiu godzin pracy i strajku, przerzuca się na pracowników koszty świadczenia usług i odpowiedzialności za organizację pracy, wymusza się na nich pracę w nadgodzinach, nieustannie kontroluje się i wywiera presję i postępuje wedle reguły "robotnik się zepsuł, robotnik musi odejść".

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (6 sierpnia) w godzinach od 16.00 do 18.00 w rzeszowskiej siedzibie Lewicy przy ul. Księdza Jałowego 37.

Mapkę dojazdu znajdziesz tu: https://www.facebook.com/events/420525600103224/

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.