Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w środę po południu na ul. Armii Krajowej w Rzeszowie. Przejeżdżający przez przejście dla pieszych rowerzysta, został potrącony przez 27-latka kierującego skodą. W wyniku zdarzenia rowerzysta zginął na miejscu. Policjanci ustalili, że zmarły to 80-letni rzeszowianin.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16.30. Pisaliśmy o tym tutaj: Wypadek na Armii krajowej w Rzeszowie. Kierowca skody śmiertelnie potracił rowerzystę [FOTO]

Jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących na miejscu policjantów, kierujący skodą 27-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, jadąc ul. Armii Krajowej w kierunku centrum miasta, potrącił przejeżdżającego przez przejście dla pieszych rowerzystę.

Rzeszów, Armii Krajowej, wypadek 80-letniego rowerzysty
>Miejsce, gdzie zginał 80-latek


Z relacji świadków wynika, że siła uderzenia była tak duża, że rzeczy rowerzysty zostały rozrzucone w odległości kilku metrów od miejsca zdarzenia. Jak dodają świadkowie 80-latek miał uderzyć głową w przednia szybę skody. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł na miejscu.

W chwili zdarzenia kierowca samochodu osobowego był trzeźwy. Policjanci ustalili tożsamość zmarłego. To 80-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Rzeszów, wypadek 80-letniego rowerzysty
Miejsce, gdzie zginał 80-latek


Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z ekipy wypadkowej rzeszowskiej drogówki.

Przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Decyzją prokuratora ciało rowerzysty zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.