Wróciłeś lub wróciłaś właśnie z emigracji i chcesz osiąść w Polsce na stałe? Jesteś rodzicem dwujęzycznego dziecka? Jeśli odpowiedziałeś/-aś twierdząco na chociaż jedno z tych pytań, to możliwe, że nadchodzące spotkanie "Home again" jest właśnie dla ciebie. W jego trakcie dowiesz się bowiem wszystkiego, co niezbędne, aby odnaleźć się ponownie w polskiej rzeczywistości.

Godzina i miejsce


Spotkanie odbędzie się 21 sierpnia o godz. 17:00 w lokalu Kino za Rogiem Cafe, mieszczącym się przy ulicy Św. Mikołaja 6.

Jak zaznaczają jego organizatorzy, będzie ono miało charakter nieformalny i informacyjny.

Cele wydarzenia


Głównym jego celem będzie przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy na temat:

-sposobów na podtrzymanie znajomości angielskiego oraz rozwój (zwłaszcza u dzieci i młodzieży) umiejętności związanych z posługiwaniem się językiem polskim;
-wsparcia emocjonalnego;
-zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania;
-psychoterapii w języku polskim i angielskim.

Poruszone zostaną też kwestie związane z innymi aspektami dwujęzyczności oraz aklimatyzacji w kraju.

Organizator


Inicjatorem, a zarazem jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Jolanta Grochala, nauczycielka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem oraz prezes Stowarzyszenia Dwujęzyczna Polska.
Już od dłuższego czasu zajmuje się ona, m.in. za pośrednictwem swojej strony na Facebooku, doradzaniem rodzicom dwujęzycznych dzieci w zakresie wykorzystywania ich potencjału językowego.

Link do fanpage'a znajduje się tutaj.

Jolanta Grochala,dwujęzyczność
Plakat wydarzenia. fot. Materiały organizatorów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.