W środę, 31 sierpnia, około godziny 10.30 w Rzeszowie na drodze ekspresowej S19 w kierunku Autostrady A4, doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Zablokowane zostały dwa pasy ruchu w kierunku Rzeszowa. Ruch kierowany był przez policje. Samochody osobowe kierowane były do Rzeszowa poprzez drogę dojazdową wzdłuż DK94. Utrudniania zakończyły się przed 15.00
Jak informowała GDDiKA, doszło do najechania pojazdu ciężarowego na tył drugiego pojazdu ciężarowego. Jezdnia w kierunku A4 została zablokowana.

Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępem GBA w sile 5 strażaków. Po dotarciu na miejsce, zastaliśmy najechanie pojazdu ciężarowego na naczepę pojazdu poprzedzającego. Niestety, w wyniku zderzenia kierowca odniósł obrażenia i został zakleszczony w pojeździe. Wspólnie ze strażakami z JRG 3 przy pomocy dwóch zestawów sprzętu hydraulicznego, przystąpiliśmy do działań ratowniczych mających na celu jak najszybsze i bezpieczne wydobycie kierowcy z pojazdu. Uszkodzenia samochodu ciężarowego były na tyle poważne, że działania musiały być bardzo precyzyjne. Po kilku minutach udało się zrobić dostęp do kierowcy i przy pomocy deski ortopedycznej wydobyliśmy kierowcę na zewnątrz pojazdu, jednocześnie transportując go na noszach do karetki pogotowia. - Relacjonują Strażacy z OSP Świlcza.

Na miejscu pracowały również 3 zastępy Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie. Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na miejscu czynności prowadził patrol Policji z KMP Rzeszów.

Utrudnienia zakończyły się przed godzina 15.00~WA

31-08-2022 20:02 3 4

Bo sie taki wal nauczy,ze jadac ciezarowka nie siedzi sie na dup...ie innemu kierowcy samochodu, nie zapierd.. 90 km/h po miescie ,gdzie jest normalnie 50 km/h i nie jedzie lewym pasem, tak jakby jechal mala osobowka
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.