Po trzech dniach niebywale emocjonujących zmagań, zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.
W dniach 26.-28.08.2022 r. w Rzeszowskiej Hali "Podpromie" wzięło udział 1043 szachistów z całej Polski podzielonych na 12 grup (dziewczęta i chłopcy do lat 8, 10, 12, 14, 16 oraz 18).

Na Hali Podpromie w Rzeszowie rozłożonych zostało 510 szachownic. Młodzi zawodnicy od piątku do niedzieli rozegrali bez mała 12 000 szachowych partii z których większość okraszona była niesamowitymi emocjami udzielającymi się zarówno samym graczom jak i ich opiekunom, trenerom i przygodnym widzom.

Było wiele radości po zwycięstwach ale zdarzały się także łzy rozpaczy po przegranych. Na koniec najlepszym juniorom wręczono medale, pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe.

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Rzeszowie dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Województwa Podkarpackiego.

Medalistami w szachach szybkich zostali:



  • Martyna Wikar - Mistrzynią Polski do lat 18

  • Paweł Sowiński - Wicemistrzem Polski do lat 12

  • Wiktor Golis - Wicemistrzem Polski do lat 10

  • Maksymilian Wojtuń - Wicemistrzem Polski do lat 8

  • Kinga Kucia - brązową medalistką Mistrzostw Polski do lat 12


  • Medale w szachach błyskawicznych zdobyli:



  • Izabela Tokarz - Mistrzynią Polski do lat 16

  • Paweł Sowiński - Mistrzem Polski do lat 12

  • Flawian Krawczyk - Wicemistrzem Polski do lat 14

  • Martyna Wikar - brązową medalistką Mistrzostw Polski do lat 18


  • Serdecznie gratulujemy!

    - Mistrzostwa dostarczyły niezapomnianych wrażeń, rozegrano szereg wspaniałych partii. Pragnę pogratulować przede wszystkim medalistom, ale także wszystkim uczestnikom tych wielce emocjonujących zmagań. Podkarpacki Związek Szachowy jako organizator wielu imprez rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, dołożył wszelkich starań aby wszyscy wyjechali z Rzeszowa zadowoleni i wrócili na następne turnieje szachowego na Podkarpaciu - powiedział Prezes Podkarpackiego Związku Szachowego oraz Wiceprezes Polskiego Związku Szachowego, Pan Paweł Zaskalski, spod którego trenerskiej ręki wyszło wielu wspaniałych zawodników, jak choćby tegoroczna zwyciężczyni w kategorii do lat 16 w Szachach Błyskawicznych, Izabela Tokarz, reprezentująca klub KSz Gambit Przeworsk.

    - Przede wszystkim wielkie podziękowania chciałbym skierować do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, bez pomocy którego ta impreza nie doszłaby do skutku. Do organizacji Mistrzostw Polski swoją bardzo ważną "cegiełkę" dorzucili również: Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rzeszowie, Politechnika Rzeszowska oraz Urząd Miasta Rzeszów. Dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację Mistrzostw Polski, Rzeszowska Hala Podpromie stała się przez trzy dni szachową stolicą Polski. - Dodał Dyrektor Mistrzostw Polski, Paweł Zaskalski.

    Gwiazdą Mistrzostw pierwszej wielkości okazał się 14-letni Jakub Seemann z klubu UKS Szach Mat Zabrze, który rywalizował w grupie do lat 18 i nie dał swoim starszym kolegom żadnych szans zgarniając pewną ręką dwa złota w obu kategoriach.

    Czekamy z niecierpliwością na dalsze sukcesy tego zawodnika i na dołączenie w przyszłości do czołówki światowej w dorosłych szachach obok Jana-Krzysztofs Dudy.

    MEDALIŚCI


    Szachy Szybkie

    Dziewczęta do lat 8:

    1. Angelina NGUYEN KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny
    2. Agnieszka ŚLUSARCZYK MKS MOS Wieliczka
    3. Eliza DĄBROWSKA KSz JAGIELLONIA Białystok

    Dziewczęta do lat 10:
    1. Kaja RZĄDKOWSKA KSz POLONIA Wrocław
    2. Weronika DAJEK LUKS Lubartów
    3. Zuzanna KAMIŃSKA UKS HETMAN Częstochowa

    Dziewczęta do lat 12:
    1. Wiktoria ŚMIETAŃSKA KSz POLONIA Wrocław
    2. Katarzyna RUSIECKI UKS BAKCYL Bielany
    3. Kinga KUCIA LKS PARNAS Stara Wieś

    Dziewczęta do lat 14:
    1. Pola SEEMANN MKSz Rybnik
    2. Emilia SPRZĘCZKA UKS GIM DWÓJKA Tomaszów Lub.
    3. Klara SZCZOTKA MUKS STOCZEK 45 Białystok

    Dziewczęta do lat 16:
    1. Weronika ZABRZAŃSKA UKS HETMAN KORONNY Trzebinia
    2. Magda OBORSKA KSz HETMAN Katowice
    3. Emilia SZOPA KKSz Kraków

    Dziewczęta do lat 18:
    1. Martyna WIKAR LKSz GCKiP Czarna
    2. Barbara GORAJ KS GWIAZDA Bydgoszcz
    3. Emilia DYLĄG KKSz Kraków

    Chłopcy do lat 8:
    1. Eryk EJSYMONT UKS ŁADY Raszyn
    2. Maksymilian WOJTUŃ KKSz URANIA Krosno
    3. Nikodem MROZOWSKI KS SKOCZEK Skarżysko-Kamienna

    Chłopcy do lat 10:
    1. Antoni RADZIMSKI UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój
    2. Wiktor GOLIS LKSz GCKiP Czarna
    3. Adam GIBAŁA MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE Wrocław

    Chłopcy do lat 12:
    1. Patryk CIEŚLAK KSz HETMAN Katowice
    2. Paweł SOWIŃSKI LKSz GCKiP Czarna
    3. Władysław PYCIŃSKI UKS PAŁAC MŁODZIEŻY Katowice

    Chłopcy do lat 14:
    1. Krzysztof RACZEK KS GWIAZDA Bydgoszcz
    2. Cyprian MULAWA UKS CZTERNASTKA Warszawa
    3. Adam ZIELONKA UKS HETMAN KORONNY Trzebinia

    Chłopcy do lat 16:
    1. Jan WOJDAK MKSz Rybnik
    2. Jan KLIMKOWSKI UKS SMECZ Konin
    3. Bartosz FISZER UKS SP 321 Warszawa - Bemowo

    Chłopcy do lat 18:
    1. Jakub SEEMANN UKS SZACH MAT Zabrze
    2. Bartłomiej NIEDBAŁA UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój
    3. Jakub LUBERAŃSKI KSz POLONIA Wrocław


    Szachy Błyskawiczne



    Dziewczęta do lat 8:
    1. Agnieszka ŚLUSARCZYK MKS MOS Wieliczka
    2. Marta STASZCZYSZYN UKS SOKÓŁ Zbrosławice
    3. Hanna BABICZ UKS GONIEC Staniątki

    Dziewczęta do lat 10:
    1. Zuzanna KAMIŃSKA UKS HETMAN Częstochowa
    2. Hanna OWCZAREK KSz POLONIA Wrocław
    3. Blanka EJSYMONT UKS ŁADY Raszyn

    Dziewczęta do lat 12:
    1. Wiktoria ŚMIETAŃSKA KSz POLONIA Wrocław
    2. Karolina FIGA KSz ZEFIR Boguszowice
    3. Monika BOROWIK Fundacja JAĆWIERZ Suwałki

    Dziewczęta do lat 14:
    1. Klara SZCZOTKA MUKS STOCZEK 45 Białystok
    2. Emilia SPRZĘCZKA UKS GIM DWÓJKA Tomaszów Lub.
    3. Zuzanna GASZKA UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój

    Dziewczęta do lat 16:
    1. Izabela TOKARZ KSz GAMBIT Przeworsk
    2. Martyna STAROSTA UKS RODŁO Opole
    3. Lena OBROCHTA UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój

    Dziewczęta do lat 18:
    1. Emilia DYLĄG KKSz Kraków
    2. Lidia CZARNECKA UKS SKOCZEK Elbląg
    3. Martyna WIKAR LKSz GCKiP Czarna

    Chłopcy do lat 8:
    1. Eryk EJSYMONT UKS ŁADY Raszyn
    2. Leon KRÓKOWSKI-BEDNARZ KS AZS Wratislavia
    3. Pavlo FESENIUK Akademia Szachowa Gliwice

    Chłopcy do lat 10:
    1. Antoni RADZIMSKI UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój
    2. Oskar CHISZKO MUKS STOCZEK 45 Białystok
    3. Stanisław KORSZAŃSKI UKS KORONA Gdańsk

    Chłopcy do lat 12:
    1. Paweł SOWIŃSKI LKSz GCKiP Czarna
    2. Patryk CIEŚLAK KSz HETMAN Katowice
    3. Leonard ŁĘCKI UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój

    Chłopcy do lat 14:
    1. Krzysztof RACZEK KS GWIAZDA Bydgoszcz
    2. Flawian KRAWCZYK LKSz GCKiP Czarna
    3. Igor MUSIAŁ MCKiS Jaworzno

    Chłopcy do lat 16:
    1. Jan MALEK UKS KORONA Gdańsk
    2. Jan KLIMKOWSKI UKS SMECZ Konin
    3. Iwo KAROLCZUK MUKS STOCZEK 45 Białystok

    Chłopcy do lat 18:
    1. Jakub SEEMANN UKS SZACH MAT Zabrze
    2. Jakub SUDER MAT Myślenice
    3. Sebastian PÓŁTORAK UKS HETMAN KORONNY Trzebinia

    Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

    Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.