Na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Mrowla doszło do dachowania pojazdu osobowego, zablokowany został prawy pas ruchu.
W poniedziałek, 5 września 2022, na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Mrowla (Pikietaż: 571+400) doszło do dachowania pojazdu osobowego, zablokowany został prawy pas ruchu. Utrudnienia trwały 5 godzin.

O godzinie 08:58 została uruchomiona syrena w naszej remizie. Od dyżurnego SKKM w Rzeszowie otrzymaliśmy informacje o wypadku drogowym na autostradzie A4, 571 km, w kierunku Korczowej. Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępem GBA w sile 4 strażaków. Po dotarciu na miejsce, zastaliśmy zastępy z JRG 3, które prowadziły już czynności. Na pasie ruchu znajdowały się dwa pojazdy osobowe, z czego jeden był na dachował. - Informują strażacy z OSP Świlcza.

Mrowla. Dachowanie na A4
Fot. OSP Świlcza. Pojazd biorący udział w zdarzeniu


Zadaniem druhów z OSP Świlcza było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączenie akumulatora.

W zdarzeniu brała udział matka z dzieckiem i na czas prowadzonych badań medycznych matki, dzieckiem zajęła się nasza Druhna. Zostało ono obdarowane maskotką z samochodu GBA, którą woziliśmy na wypadek wystąpienia takiej sytuacji. Staraliśmy się, aby oszczędzić dziecku tych przykrych wspomnień i żeby mogło poczuć się bezpiecznie. Następnie osoby poszkodowane zostały zabrane karetkami pogotowia do szpitala na dalsze badania. Relacjonują Strażacy.

Mrowla. Dachowanie na A4
Fot. OSP Świlcza. Strażacy uspokajają poszkodowana dziewczynkę


W akcji brały udział trzy zastępy Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie, po jednym zastępie OSP Bratkowice i OSP Świlcza. Dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, patrol policji oraz służby autostrady.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.