Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budomierza skierowali do szczegółowej kontroli autokar jadący z Ukrainy do Pragi. Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG, z pomocą którego funkcjonariusze wykryli przerobiony zbiornik paliwa.
Znajdowało się w nim 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do ich przemytu przyznał się kierowca, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 9 tys. złotych.

Do szczegółowej kontroli skierowany został także kierowca busa, który przekraczał granicę w Medyce. W kontroli pojazdu funkcjonariuszom KAS pomagał owczarek belgijski Cedra *. Czujny nos psa naprowadził funkcjonariuszy na liczne skrytki m.in. w podszybiu, nadkolu czy podłużnicy, w których znajdowało się prawie 400 paczek nielegalnych papierosów. W tym przypadku funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko nielegalny towar, ale także przystosowany do przemytu samochód.

Jak przypomina KAS, psi węch jest niezawodny i bardzo pomocny szczególnie w takich przypadkach, gdy dostęp do ukrytego towaru jest utrudniony z uwagi na skrytki konstrukcyjne kontrolowanych pojazdów. Cedra, która od blisko 7 lat patroluje polsko- ukraińskie przejście graniczne w Medyce ma na swoim koncie wiele rozpracowanych skrytek m.in. w dachach, deskach rozdzielczych, zbiornikach paliwa oraz kołach pojazdów.

Materiał video:
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.