Po całonocnych poszukiwaniach, policjantom z Kolbuszowej udało się odnaleźć zaginionego 81-latka z miejscowości Ostrowy Tuszowskie w gminie Cmolas. Mężczyzna wyszedł do lasu w poszukiwaniu grzybów.
Fakt, że 81-latek zaginął zgłosiła kuzynka mężczyzny, mieszkająca z nim po sąsiedzku. Z jej relacji wynikało, iż ostatni raz widziała go wczoraj, ok. 16, kiedy to miał się on wybrać do pobliskiego lasu na grzyby. Kiedy kobieta zorientowała się, że mężczyzna nie wrócił do domu, powiadomiła ona policję. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że starszy mężczyzna nie miał przy sobie telefonu, a dodatkowo był schorowany.

W związku z zaginięciem w kolbuszowskiej jednostce został ogłoszony alarm. Blisko sześćdziesięciu policjantów, z wydziału kryminalnego i wydziału prewencji, zostało skierowanych do działań poszukiwawczych, w rejonie lasu w Ostrowach Tuszowskich. 81-latka szukali także druhowie z OSP w Majdanie Królewskim i Cmolasie oraz ratownicy z psami ze stowarzyszenia STORAT.

Na szczęście intensywne poszukiwania zakończyły się szczęśliwie - po godz. 6, jeden z policjantów zauważył idącego leśną ścieżką starszego mężczyznę. Rozpoznał, że był to zaginiony 81-latek. Mężczyzna poinformował, że zgubił drogę i całą noc spędził w lesie. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który udzielił mu odpowiedniej pomocy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.