20 września w Urban Lab Rzeszów odbędzie się konferencja pn. "Mix & Move Przesiadaj się i jedź", organizowana wspólnie przez Miasto Rzeszów oraz Asseco Data Sytems S.A. To wydarzenie dedykowane samorządom, którym zależy na promocji alternatywnych sposobów podróżowania, takich jak transport publiczny.
Europejski Tydzień Mobilności, którego elementem jest edycja rzeszowska, to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską w 2002. Jej celem jest promocja ekologicznych form podróżowania. Tradycyjnie odbywa się on w dniach 16-22 września, a wieńczy go ogólnoświatowa akcja znana jako "Dzień bez samochodu", przypadająca na 22 września.

-Podczas Rzeszowskiego Tygodnia Mobilności prowadzimy wiele działań promocyjnych i edukacyjnych, zachęcających do korzystania ze środków transportu zbiorowego, roweru, czy poruszania się pieszo. Zależy nam aby pokazać różnorodne korzyści, jakie wynikają z dążenia do zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność czasu i pieniędzy, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, lepsza jakość środowiska naturalnego, w tym poprawa jakości powietrza, możliwość tworzenia przyjaznej przestrzeni miejskiej dostępnej dla wszystkich, w końcu zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów - powiedział Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Jednym z elementów Europejskiego Tygodnia Mobilności jest przygotowanie przez Rzeszów konferencji pn. "Mix&Move Przesiadaj się i jedź", we współpracy z Asseco Data Sytems S.A. - liderem cyfryzacji i rozwiązań smart w Polsce. Konferencja odbędzie się 20 września w Urban Lab Rzeszów, udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spotkanie zostanie podzielone na dwa bloki. Dotyczyć będzie zagadnień zrównoważonego transportu, uspokajania ruchu oraz zwiększania dostępności przestrzeni miejskiej. Aktywny udział wezmą eksperci m.in. specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących zarządzania ofertą przewozową publicznego transportu zbiorowego oraz posiadający praktyczną wiedzę w zakresie mobilności, dedykowaną miastom i gminom. Szczegółowy program zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Panele dyskusyjne planowane są w godz. 10:00-13:30.

Zachęcamy do udziału w konferencji, licząc jednocześnie na to, że będzie to okazja do wymiany doświadczeń, zgłoszenia uwag i problemów, a przede wszystkim wspólnej dyskusji o przyszłym kształcie Rzeszowa i innych miast Smart.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.