W nawiązaniu do komunikatu podanego przez Ślepsk Malow Suwałki, informujemy, że sprzedaż biletów na mecz Asseco Resovia - Ślepsk Malow Suwałki zostaje wstrzymana do odwołania - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Podkarpacia. W klubie wykryto koronawirusa u 5 zawodników.
Asseco Resovia Rzeszów za dokładnie tydzień (czwartek, 1 października) miała rozegrać pierwszy mecz u siebie w PlusLidze z Ślepsk Malow Suwałki. Mecz jednak stanął pod wyraźnym znakiem zapytania, ponieważ u 5 zawodników z klubie z Podlasia wykryto zakażenie koronawirusem.

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. informuje, że w rezultacie przeprowadzonych 23 września testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, 5 członków drużyny otrzymało wynik pozytywny. Mając na uwadze dobro osobiste naszych zawodników, sztabu i członków administracji, klub nie podaje do publicznej wiadomości danych osobowych zakażonych. Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp z o.o. wystąpił tym samym z wnioskiem o przełożenie meczów 3. kolejki i 4 kolejki PlusLigi, zaplanowanych do rozegrania kolejno z Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz Asseco Resovią Rzeszów - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu Ślepsk Malow Suwałki.

Jeśli spotkanie zostanie przełożone, dla Asseco Resovii będzie to już drugie przełożone spotkanie w tym sezonie z powodu koronawirusa. Resovia nie rozegrała już pierwszego spotkania z Treflem Gdańsk u siebie, ponieważ Michał Winiarski wystąpił do władz PLS o przełożenie terminu meczu. Powodem było wykrycie koronawirusa u 13 zawodników oraz 3 członków sztabu szkoleniowego. Przez miesiąc drużyna nie prowadziła ze sobą treningów.