W poniedziałek posłowie Lewicy odwiedzili Lubaczów w ramach trasy #BezpiecznaRodzina, aby rozmawiać z mieszkańcami powiatu i zaprezentować swoje pomysły i projekty ustaw. Na zaproszenie Nowej Lewicy Lubaczów oraz Łukasza Rydzika do Lubaczowa przyjechali posłowie Arkadiusz Iwaniak, Jacek Czerniak oraz Wiesław Buż.
Pierwszym punktem w programie posłów była wizyta na dużym targu w Lubaczowie. Posłowie od rana rozdawali gazetki i rozmawiali z kupującymi.

Mieszkańcy skarżyli się na drożyznę, na szybki wzrost kosztów życia, energii, gazu.

Często pojawiającym się tematem były bardzo wysokie ceny drewna i węgla oraz problem z ich zakupem.

Mieszkańcy uskarżali się, że nawet po otrzymaniu 13 i 14 emerytury nie są w stanie normalnie funkcjonować. Wiele osób mówiło, że musi oszczędzać i coraz trudniej im wiązać koniec z końcem.

Wiesław Buż, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Podkarpaciu mówił:

Dziś jesteśmy w Lubaczowie z Bezpieczną Rodziną. Nasza letnia trasa jest kontynuowana. Rozmawiamy o z mieszkańcami o naszej propozycji programowej. Bezpieczna Rodzina to również bezpieczny senior. To pakiet trzech ustaw - leki za 5 złotych, renta wdowia oraz podwyżka świadczeń emerytalnych i rentowych. Chcemy wrzesień wykorzystać do tego, by spotykać się z ludźmi i z nimi porozmawiać na ważne tematy.

Łukasz Rydzik dodał:

Sytuacja na Podkarpaciu jest wyjątkowo trudna. Wiele osób opala domy węglem i drewnem, a ich brak może powodować problemy z ogrzaniem się w zimie. Polacy uwierzyli PiS, który zapewniał, że węgla nie zabranie, że będzie w gwarantowanej cenie 996 zł. Obecnie węgiel albo jest niedostępny, albo cena osiąga poziom do 4000 zł/tonę. Przy takiej cenie żadnej polskiej rodziny nie będzie stać, aby zakupić węgiel i ogrzać się na zimę. Niestety ostatnie podwyżki drewna opałowego także znacząco obciążyły budżety domowe, a kłopoty do narzekań mają także osoby opalające domy gazem i olejem opałowym, których ceny także osiągają rekordowe poziomy.


Po wizycie na targowisku posłowie spotkali się z rolnikami oraz mieszkańcami powiatu lubaczowskiego na otwartym spotkaniu w biurze Nowej Lewicy na ul. Piłsudskiego 5 podczas którego omówiono obecną sytuację polityczną, możliwość przesunięcia wyborów samorządowych oraz konieczności aktywnych działań społecznych.

Więcej informacji o działaniach Lewicy mogą Państwo znaleźć na stronie www.podkarpackalewica.pl/ oraz www.lukaszrydzik.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.