Mistrz olimpijski Robert Korzeniowski zawita w środę 5 października do Rzeszowa na wyjątkowe integracyjno-edukacyjne zawody lekkoatletyczne "Korzeniowski CUP - Łączy nas talent", organizowane przez Fundację Pomosty, w ramach programu dla dzieci uchodźczych i dzieci polskich.
Integracja poprzez sport
Zawody odbędą się w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznym w Rzeszowie, a udział weźmie w nich 500 młodych sportowców z całego Podkarpacia. Uczestnikami projektu sportowego są polskie i ukraińskie dzieci w wieku 5-18 lat. Program ma na celu połączyć ze sobą dzieci w sposób, który pozwoli na znalezienie porozumienie, a pomóc w tym mogą podobne zainteresowania i talenty oraz zaangażowanie dzieci w zajęcia lekkoatletyczne

Do Polski w minionych miesiącach trafiły tysiące dzieci z Ukrainy. Nasze społeczeństwo, a w szczególności szkoły, stanęły przed olbrzymim wyzwaniem integracji młodzieży z Ukrainy z Polskimi dziećmi.

Patronat Roberta Korzeniowskiego
Wierzę, że sport łączy młodych ludzi, pokonuje bariery językowe i kulturowe. Jest szansą na szybkie połączenie młodych ludzi z obydwu krajów - mówi Robert Korzeniowski.

Zawody "Korzeniowski CUP - Łączy nas talent" poprowadzi wywodzący się z Podkarpacia Robert Korzeniowski - polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Korzeniowski CUP
Plakat zawodów "Korzeniowski CUP - Łączy nas talent"


Zawody rozpoczną się o godzinie 10.00 i transmitowane będą w mediach społecznościowych TUTU, PSAR oraz kanale YouTube. O godz. 10.30 odbędzie się briefing prasowy z udziałem Roberta Korzeniowskiego oraz zaproszonych gości.

Łączy nas talent - to nie tylko zawody sportowe pod patronatem Roberta Korzeniowskiego, to też zajęcia edukacyjne, językowe i integracyjne, w tym wyjątkowa wizyta w Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU w Rzeszowie. W Centrum TUTU od poniedziałku do piątku organizowane są dwujęzyczne, bezpłatne zajęcia, zabawy, animacje i inne warsztaty dla dzieci z Ukrainy i Polski, które odbywają się pod okiem specjalistów, animatorów i psychologów.

Organizatorem zawodów i całego projektu "Łączy nas talent" jest Fundacja Pomosty przy współpracy z Podkarpackim Stowarzyszeniem Aktywnych Rodzin, Fundacja Roberta Korzeniowskiego, Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU i Fundacja Wolność i Demokracja.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.