W środę 5 października w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się sportowe wydarzenie pod nazwą Korzeniowski CUP - Mityng przyjaźni Polsko-Ukraińskiej Łączy nas talent. Wydarzenie miało na celu połączyć ze sobą dzieci z Polski i Ukrainy, w sposób który pozwoli na znalezienie porozumienie między nimi, a pomóc w tym mają podobne zainteresowania i talenty oraz zaangażowanie dzieci w zajęcia lekkoatletyczne
Rzeszowska odsłona Korzeniowski CUP odbiła się głośnym echem i przyciągnęła do Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego sporą liczbę widowni oraz uczestników.

Udział w zawodach wzięło 500 młodych sportowców z całego Podkarpacia oraz ukraińskich miast takich jak Jaworów, Kijów, czy Lwów. Uczestnikami projektu sportowego były polskie i ukraińskie dzieci w wieku 5-18 lat
Patronat Roberta Korzeniowskiego.

Zawody "Korzeniowski CUP - Łączy nas talent" poprowadził wywodzący się z Podkarpacia Robert Korzeniowski - polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Gościnią specjalną była polska lekkoatletyczka - Matylda Kowal, która wspierała dzieci w zawodach i dodawała im otuchy.

Wydarzenie pozwoliło dzieciom na otwarcie się na inne kultury, pokonanie bariery językowej i wytworzenie przyjaznej atmosfery.

Organizatorem zawodów i całego projektu "Łączy nas talent" jest Fundacja Pomosty przy współpracy z Podkarpackim Stowarzyszeniem Aktywnych Rodzin, Fundacja Roberta Korzeniowskiego, Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU i Fundacja Wolność i Demokracja.

Partner w organizacji była firma HIP HIP HURA PR i MEDIA Marcin Piotrowski

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.