Do policji na Podkarpaciu trafiły 4 nowe radiowozy z hybrydowym napędem. Trafią one do komendy powiatowej w Łańcucie oraz komend miejskich w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu.
Będą to oznakowane radiowozy marki Toyota Corolla z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Są wyposażone w silniki 1,8 VVT, o mocy 125 kw, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy, a 53 kw generuje silnik elektryczny. Zaletą tych pojazdów jest przede wszystkim niskie zużycie paliwa, cicha praca silnika i niska emisja spalin. Każdy samochód kosztował ponad 104 tys. złotych.

przykładowe wnętrze samochodu


Zakup radiowozów został sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, przy wsparciu ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na zadanie pod nazwą "Szybcy i nowocześni - zakup 4 szt. samochodów z napędem hybrydowym dla podkarpackiej Policji". Łączna kwota dofinansowania ze środków WFOŚiGW to 130 tys. zł.

Nowe radiowozy trafią do policjantów ruchu drogowego komendy powiatowej w Łańcucie oraz komend miejskich w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu.