Przy I Liceum Ogólnokształcącym zakończyła się rozbiórka starej hali sportowej. W jej miejscu powstanie nowoczesny obiekt, którego budowa nabiera tempa.
Przypomnijmy, pomysł modernizacji, a później budowy nowej hali pojawił się za kadencji zmarłego niedawno prezydenta Tadeusza Ferenca, ale jak mówił ówczesny rzecznik prezydenta Rzeszowa, maciej Chłodnicki - "fachowe ekspertyzy wykazały, że przeprowadzenie prac nie będzie możliwe". Dlatego władze miasta zdecydowały się zlecić wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu.

hala sportowa I LO w Rzeszowie
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa


Rozebrany obiekt miał już blisko 60 lat. Budowa nowej hali to inwestycja warta prawie 12 milionów złotych. Pierwotnie miasto zarezerwowało na te inwestycje 3,3 mln zł mniej. Jednak początkiem 2022 roku, radni podwyższyli budżet inwestycji.

Jak informuje kancelaria prezydenta Konrada Fijołka, - wykonawca robót zakończył rozbiórkę starej hali. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż. Roboty postępują zgodnie z założonym harmonogramem.

hala sportowa I LO w Rzeszowie
Fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa


- Mamy w Rzeszowie bardzo uzdolnioną sportowo młodzież, która zasługuje na najlepsze warunki do treningów. Dlatego bardzo mi zależy na tym, aby takich inwestycji w infrastrukturę sportową było jak najwięcej. Hala sportowa przy I LO będzie nowoczesnym obiektem, w którym uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i dbać o zdrowie - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

hala sportowa I LO w Rzeszowie
Fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa


Nowy budynek będzie miał dwa poziomy. Główna część powstanie na parterze, gdzie zaprojektowano przede wszystkim boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Obok boiska powstanie widownia na około 230 miejsc. Na tym samym poziomie powstaną jeszcze pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

Pozostałe pomieszczenia zostaną wybudowane na poziomie minus jeden. Zajmą go szatnie, siłownia, sanitariaty, sala treningowa, pomieszczenie do przechowywania rowerów. Nowa hala sportowa zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Dodatkowa klatka schodowa pozwoli na wykonanie łącznika także na poziomie pierwszego piętra.

Hala sportowa ma być gotowa na nowy rok szkolny 2024/2025.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.