W dniach 9 - 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina rozegrane zostaną XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Związku Szachowego. Pięciodniowy turniej wyłoni Mistrzów Rzeszowa w kategorii Seniorów, Juniorów i do lat dziesięciu. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe.
XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach zostaną rozegrane w trzech kategoriach turniejowych: Grupa A - szachiści z rankingiem 1700 i wyższym, Grupa B - Juniorzy i Juniorki (2011-2008) oraz Seniorzy z rankingiem FIDE i Polskim do 1699, Grupa C - Juniorzy i Juniorki (2012 i młodsi). W trakcie rozgrywek obowiązywać będą przepisy Kodeksu Szachowego, a turniej odbywający się z udziałem uczestników najwyższej grupy będzie klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej - FIDE.

Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach
Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach


Mistrzostwa odbędą się w dniach 9 - 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina zlokalizowanym przy ul. Paderewskiego 154 w Rzeszowie. Uroczystość otwarcia mistrzostw odbędzie się w czwartek 10 listopada 2022 roku o godzinie 17:00, natomiast oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi w niedzielę 13 listopada 2022 roku o godzinie 16:30. Komunikat Organizacyjny zawierający szczegóły dotyczące udziału oraz nagród dostępny jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl

Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach
Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach (fot. RDK) - 2


XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach organizowane są przez Dyrektora Turnieju Romana Wąsika - Sędziego Głównego przy współpracy z Rzeszowskim Domem Kultury, Rzeszowskim Klubem Szachowym oraz Przedsiębiorstwem Turystycznym Wagabunda. Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawują: Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek i Podkarpacki Związek Szachowy. Sponsorami nagród są: Silvexcraft oraz Bracia Ożóg Nieruchomości w Rzeszowie.

Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach
Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach Plakat

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.