UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców, przekazała Rzeszowowi sprzęt komputerowy. Będzie on służył ukraińskim uczniom w powstającym obecnie Centrum Nauki Zdalnej.
Przedstawiciele UNHCR przekazali łącznie 15 komputerów, które trafiły na razie do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa. Za pośrednictwem wydziału sprzęt zasili powstające w Rzeszowie Centrum Nauki Zdalnej dla uczniów z Ukrainy.

- W planach mamy utworzenie czterech takich Centrów, w których uczyli się będą przebywający obecnie w Rzeszowie młodzi ludzie z Ukrainy. Będą korzystali z lekcji online odbywających się w szkołach na Ukrainie - mówi Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Pierwsze z Centrów powstanie przy ul. Gałęzowskiego 2, w Punkcie Informacji Oświatowej. Tam właśnie wykorzystany zostanie sprzęt podarowany w poniedziałek przez UNHCR. Kolejne Centra planowane są w budynkach Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25 i przy ul. Osmeckiego 51. Czwarte zlokalizowane ma być w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Staszica 16a.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.