Od 1 do 15 listopada zanotowano w Polsce ponad 213 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń: w pierwszym tygodniu - ok. 102 tys., a w drugim - ponad 111 tys. - wynika z najnowszych meldunków epidemiologicznych.
Zestawienia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego mówią, że od 1 do 7 listopada zanotowano 102 tys. 85 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Z ich powodu wystawiono 403 skierowania do szpitala.

O 8 do 15 listopada zanotowano zaś 111 tys. 428 przypadków zachorowań i podejrzeń grypy; wystawiono 422 skierowania do szpitala.

Grypa zwykle atakuje nagle i często wywołuje wysoką gorączkę. Objawia się bólami mięśni, stawów i głowy. W przeciwieństwie do przeziębień w czasie grypy rzadko występuje katar, bardziej charakterystyczny dla niej jest suchy, męczący kaszel. Grypa może mieć również przebieg bezobjawowy lub z niewielkimi objawami. Występuje przez cały rok, w różnym nasileniu w poszczególnych okresach. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.