Na wtorkowej sesji radni Rzeszowa wyrazili zgodę na zmiany w miejscowych planach zagospodarowania. Na jej podstawie inwestor będzie mógł wybudować w centrum miasta większą ilość mieszkań.
Cała sprawa zaczęła się w 2017 roku kiedy Rada Miasta Rzeszowa dała zgodę na wybudowanie na Placu Garncarskim 6-piętrowego budynku hotelowo-handlowo-apartamentowego.

Pierwotnie miał to być obiekt wielofunkcyjny. Na dwóch pierwszych piętrach miały znajdować się biura, kawiarnie oraz sklepy. Powyżej zaś miały się znaleźć apartamenty mieszkalne oraz hotel. Projekt został nawet okrzyknięty jako najbardziej zjawiskowy w ciągu ostatnich lat w Rzeszowie.

Jednak z czasem firma DevelopRes (jako inwestor) zaczęła zmieniać plany, głównie z powodu zwiększających się inwestycji hotelowych w mieście. Inwestor zaczął nawet rozważać przeznaczenie budynku na funkcje biurowe. Jednak i z tych planów nic nie wyszło.

Według ostatecznych planów obiekt ma mieć 7 kondygnacji naziemnych. Na parterze mają znajdować się kawiarnie oraz sklepy. Na trzech kolejnych piętrach znajdować się będą mieszkania deweloperskie. Z kolei na trzech najwyższych kondygnacjach, na których bryła budynku staje się rozczłonkowana i przedzielona zielonymi tarasami, mają znaleźć się apartamenty premium.

Wymagało to jednak zmian w w miejscowych planach zagospodarowania. Na wtorkowej sesji Rady Miasta została wyrażona taka zgoda.

- Obecnie Śródmieście wyludnia się z powodu nasycenia zbyt dużą ilością budynków o charakterze usługowym. Wybudowanie takiego obiektu będzie znacznie korzystniejsze dla tego obszaru miasta - mówiła na dzisiejszej sesji Rady Miasta Małgorzata Rachowicz z Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa.