- Bez zwycięstwa Andrzeja Dudy w 2020 roku nie będzie nas tutaj, nie będziemy mogli dalej reformować państwa. Zwycięstwo Andrzeja Dudy jest kluczowe dla dalszej możliwości reformowania Polski, dla poprawy stanu życia zwykłych ludzi. To co zrobiliśmy to początek drogi - tak na spotkaniu z mieszkańcami w Rzeszowie mówił premier Mateusz Morawiecki. Słowem, Andrzej Duda to gwarancja silnego kraju.
Do końca kampanii zostało niecałe 48h. Widać zatem, że wszyscy kandydaci albo ludzie z nimi związani jeżdżą gdzie tylko mogą aby mobilizować swoich zwolenników. Wczoraj w Rzeszowie był kandydat KO Rafał Trzaskowski, a dzisiaj był to Premier RP Mateusz Morawiecki. Na spotkaniu z mieszkańcami wychwalał on Andrzeja Dudę i znakomity rozwój kraju za jego kadencji oraz krytykował rządy poprzedników. Jednym słowem ? Ta sama retoryka jaką przez ostatnie pięć lat mogliśmy słyszeć.

Andrzej Duda stoi po stronie zwykłych ludzi

Przez całą kampanię wyborczą rząd oraz PiS nieustannie wychwala Prezydenta. Narracja polega na tym, że przekonują iż Andrzej Duda stoi po stronie zwykłych ludzi, wprowadza przeróżne pakiety socjalne, w dobie pandemii pomaga przedsiębiorcom oraz walczy z mafiami VAT-owskimi. Słyszymy także, że bez jego udziału nie byłby możliwy taki rozwój kraju.

- Chcę powiedzieć, że stoimy cały czas razem z Panem Prezydentem po stronie zwykłych ludzi i walczymy z różnymi grupami interesu. (...) Bez współpracy rządu z Panem prezydentem nie byłoby tych sukcesów, które są dzisiaj - przekonywał Premier Morawiecki.

Za rządów poprzedników żyło się znacznie gorzej

Oczywiście w tej kampanii nie brak też negatywnej narracji na poprzedników. Rząd i PiS nieustannie przekonują, że za rządów PO-PSL kraj był w zapaści gospodarczej, w Polsce był wysoki poziom bezrobocia a po państwie hulały mafie przestępcze. Tłumaczył także, że ,,neoliberałowie" chcą powrotu do władzy wyłącznie dla własnych korzyści oraz pragną znacznie gorszego poziomu życia Polaków. Krytykował także wychodzenie z poprzedniego kryzysu gospodarczego oraz chwalił wysoką pomoc dla przedsiębiorców za obecnych rządów.

- Przypomnijcie sobie tylko jak się żyło pięć lat temu, jakie było wtedy bezrobocie, bieda, ubóstwo. Jakie zmory nas trapiły w Polsce. (...) Wystarczyłoby żeby do władzy wrócili liberałowie. To jest prawdziwe zagrożenie. Nie dajcie się zwieść uśmiechom, ciemnych chmur gospodarczych kryzysu - tak przed wyborem swoich przeciwników przestrzegał premier Morawicki.

Potrzebujemy silnych i niezależnych mediów

Chyba każdy dzisiaj oglądający telewizje widzi nie tylko wojnę prowadzoną przez sztaby wyborcze i kandydatów, ale także media. PiS nieustannie przekonuje o potrzebie równoważenia sytuacji na rynku mediów. W ostatnich tygodniach mogliśmy także zaobserwować ataki na LGBT. Także do tej sytuacji odniósł się dzisiaj Premier.

- Bo my nie mamy tylu sił medialnych co oni. Bo oni sa pod wielkim wpływem mediów, propagandy. Ale uważajmy bo po ich stronie są, mówiąc jak Norwid, ogromne wojska, bitne generały, policje, tajne widme dwupłciowe, a po naszej stronie jest siła narodu - tak mówił na tym spotkaniu

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.