Przedstawiciele Grafen Europe wraz z marką Suzumo, przeprowadzili dziś w Rzeszowie pokaz przygotowywania sushi metodą tradycyjną oraz przy użyciu innowacyjnych maszyn Suzumo. Spotkaniu towarzyszyły pokazy, warsztaty i degustacje.
Zgromadzeni w Apart Hotel 12 w Rzeszowie przedstawiciele podkarpackiej gastronomii, jak również laicy, a także smakosze sushi wzięli udział w bezpłatnych warsztatach, na których poznali m.in. historię sushi, filozofię wytwarzania tej potrawy zarówno w Japonii jak i na świcie. Podczas spotkania Paweł Trzaskowski, finalista Mistrzostw Świata Sushi World Sushi Cup Japan, Global Sushi Challenge 2015 oraz seminarzysta World Sushi Skills Institute i Japan Sushi Association. uznany w Polsce Sushi Chef, prezentował zalety wyjątkowych maszyn do sushi marki Suzumo, której dystrybutorem w Polsce jest firma Grafen Europe.

Paweł Trzaskowski
Fot. Łukasz Kotulak


Mowa o urządzeniach, które nie tylko przyspieszają proces produkcji sushi, ale i optymalizują pracę oraz wykorzystanie składników spożywczych. Zdaniem Pawła Trzaskowskiego urządzenia te wspomogą każdego pracownika restauracji sushi, sushi chef'a, przygotowującego różne rodzaje sushi, w szczególności dla dużych zamówień.

Suzumo
Fot. Łukasz Kotulak


Marka Suzumo to japoński innowator, który już w roku 1981 stworzył pierwsze zautomatyzowane urządzenie do sushi. Urządzenia Suzumo udowadniają, że pyszne, tradycyjne sushi jest możliwe także bez wieloletniego i kosztownego szkolenia specjalistów. Urządzenia Suzumo 4-krotnie przyspieszają pracę sushi chefów, ograniczając przy tym straty oryginalnych składników.

Podkarpaccy gastrobiznesmani docenili automatyczną i bezpieczną pracę zaprezentowanych urządzeń: mieszanie ugotowanego ryżu, formowanie kulek ryżu do nigiri, przygotowanie warstw na arkusze ryżu, formowanie rolek, a także ich idealne cięcie.

Warsztatom towarzyszyło wystąpienie przedstawiciela firmy Kuchnie Świata, która zaopatruje branżę hotelowo - gastronomiczną (HoReCa) w urządzenia, elementy wyposażenia i produkty spożywcze najwyższej klasy. Pośród omówionych i wystawionych produktów znalazły się najpopularniejsze rodzaje ryżu, ocet, sosy i inne dodatki do ryżu. Przedstawiciel firmy zdradził również sposoby i zasady filetowania łososia dostarczanego codziennie podkarpackim restauratorom.

Grafen Europe
Fot. Łukasz Kotulak


Zdaniem Radosława Nowaczyka, Product Managera marki: - Suzumo to wyjątkowe ułatwienie, zwłaszcza w weekendy - kiedy restauracje i biznesy cateringowe mają największe obłożenie.

Jego zdaniem urządzenia marki Suzumo coraz częściej wybierane są przez domy weselne i supermarkety, aby jeszcze sprawniej i szybciej przygotować przysmaki japońskiej kuchni, którymi w ostatnich latach coraz częściej raczą się Polacy.

Warsztaty Sushi Master Class z Grafen w Rzeszowie
Fot. Łukasz Kotulak


Na koniec spotkania chef Paweł Trzaskowski przygotował pokazowy talerz sushi oraz deser na bezie serka i owoców zaserwowany w formie zwiniętych rolek sushi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.