WOODEN HOUSE jest kolejną inwestycją firmy Apklan. Apartamentowiec powstaje przy ulicy Grabskiego. Od lustra wody rzeszowskiego zalewu dzieli go raptem kilka metrów. Jego mieszkańcy będą mieli dużo światła i wspaniałe widoki. Jego sąsiedzi zobaczą ścianę. Czy tak powinno być?
Za projekt, który powstał w latach 2018-2020, odpowiada firma MWM Architekci. Realizacja projektu już się rozpoczęła. Budynek ma być gotowy w 2021 roku.

- Od początku pracy nad tym projektem mieliśmy świadomość tego z jak wyjątkową lokalizacją mamy do czynienia. Z jednej strony wiedzieliśmy, że budynek stanie się kolejnym elementem na trwałe wpisanym w wizerunek miasta, z drugiej, uszanować należało istniejące sąsiedztwo budynków o zupełnie innym charakterze i skali - czytamy na stronie projektu.
WOODEN HOUSE


Skandynawski styl, dużo światła, dla mieszkańców...


Jak piszą projektanci - Wyjątkowa lokalizacja zapewnia wspaniały i niepowtarzalny widok, a ekspresyjna forma budynku świadomie buduje wizualną tożsamość miasta. Forma budynku została ukształtowana w taki sposób, aby zapewnić mieszkańcom jak najlepszy kontakt z unikalnym krajobrazem. Opadając w kierunku południowym, zapewnia mieszkańcom nieskrępowany widok i dostęp naturalnego światła. Rozczłonkowana za pomocą rytmu wykuszy- pixeli fasada zmniejsza optycznie bryłę budynku, nadając jej ludzką skalę. Jednym słowem poezja.
WOODEN HOUSE