W Parku Sybiraków w Rzeszowie od dziś czynne jest miejskie lodowisko. Ceny za godzinę jazdy od 18 zł, wypożyczenie łyżew 8 zł. Uczniowie rzeszowskich szkół mogą korzystać z lodowiska bezpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12.
Lodowisko dziejące w parku Sybiraków posiada taflę o powierzchni 700 metrów kwadratowy. Otwarte jest 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 21, także dla grup zorganizowanych, dwa razy w tygodniu odbywają się treningi hokeja na lodzie.
Partnerem lodowiska jest Miasto Rzeszów.

Jeździć na łyżwach mogą wszyscy, niezależnie od wieku, przygodę na lodzie zaczynają nawet kilkuletnie dzieci, dla których przewidziany jest specjalny sprzęt ułatwiający naukę. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest nieoceniony pod kątem zdrowotnym, nie tylko wzmacnia kondycję fizyczną, ale także koordynację, równowagę i orientację przestrzenną.

Ceny wzrosły o 30 procent!
W zeszłym roku 1 godzina jazdy kosztowała 12 zł. Łyżwy można było wypożyczyć za 6 zł, ostrzenie łyżew zaś kosztowało 15 zł. W tym roku ceny wzrosły nawet o 30 procent. Czy te wzrosty cen są uzasadnione pytamy na lodowisku.

Osoba, z którą rozmawiamy mówi nam, że wzrost cen jest adekwatny do dzisiejszych kosztów. - Wzrosły nam koszty wszystkich środków, których używamy. Wzrosły ceny prądu, którego używamy do funkcjonowania całego lodowiska. Płacimy więcej za ogrzewanie, więcej musimy zapłacić również pracownikom. Sa jeszcze środki jednorazowego użytku, czy choćby ekspres do kawy - wymienia.

Tegoroczny cennik przedstawia się następująco:
 • bilet 18 zł za godzinę,

 • wypożyczenie łyżew 8 zł za godzinę,

 • szatnia 2 zł,

 • niedźwiadek 8 zł

 • kask 2 zł

 • ostrzenie łyżew 20 zł


 • Czy to drogo, czy adekwatnie do cen dnia dzisiejszego?

  Tak wyglądało lodowisko w zeszłym roku:


  Kontakt do lodowiska: 791 002 355
  www.lodowisko.rzeszow.pl

  Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.