Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie niedozwolonych substancji psychoaktywnych. W jego mieszkaniu znaleziono ponad 210 gramów różnego rodzaju narkotyków. 38-letniemu mężczyźnie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.
Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać narkotyki uzyskali policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Podejrzewany miał je przechowywać w mieszkaniu. W związku z tym funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres na osiedlu Nowe Miasto.

W mieszkaniu przebywał 38-letni mężczyzna. Wezwany do wydania niedozwolonych środków, przekazał policjantom woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego i białych kryształków. Kolejne narkotyki funkcjonariusze znaleźli podczas przeszukania mieszkania - w zamrażalniku lodówki.

Według 38-latka zabezpieczone substancje to marihuana, mefedron i amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zważyli i wstępnie zbadali zabezpieczone substancje. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana, mefedron i amfetamina. Łącznie ponad 210 gramów narkotyków.

Sprawą zajęli się teraz policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków, które miał przywieźć z Holandii na własny użytek. Zebrane w sprawie materiały przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanego i przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o zastosowaniu wobec 38-latka aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.