PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają kolejną edycję akcji ,,Bezpieczne piątki" w ramach kampanii społecznej ,,Bezpieczny przejazd, szlaban na ryzyko, posłuchaj głosu rozsądku". Podczas 10 piątków w wakacje ambasadorzy w wakacje będą przypominali kierowcom na przejazdach kolejowych o rozważnym postępowaniu na przejazdach kolejowych.
Ambasadorzy Bezpieczeństwa w całej Polsce rozpoczęli „Bezpieczne piątki". Są to dodatkowe kontrole zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych na przejazdach kolejowo-drogowych. To również edukacja, ulotki i wskazywanie, gdzie znajdują się ważne informacje na żółtych naklejkach. Akcje pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Straży Ochrony Kolei były m.in. w Białymstoku, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu. Przez wakacje, w piątki Ambasadorki i Ambasadorowie Bezpieczeństwa będą apelować do kierowców o przestrzeganie przepisów i rozsądek podczas pokonywania przejazdów.– Dwa lata temu umieściliśmy na wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych żółte naklejki z dodatkowymi informacjami dla kierowców. Rozwiązanie się sprawdziło i wielokrotnie pozwalało zapobiec tragedii na torach. Nadal, w ramch kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” apelujemy do kierowców, by jeździli zgodnie z przepisami, zachowali rozsądek i byli ambasadorami bezpieczeństwa – powiedział Marek Olkiewicz, wiceprezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W czerwcu 2018 R. dla zwiększenia bezpieczeństwa kierowców, pieszych i pasażerów pociągów, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakowały 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych żółtymi naklejkami z
informacjami, które ratują życie w niebezpiecznych sytuacjach na torach. Od czerwca 2018 służby PLK odnotowały 6,5 tysiąca reakcji z wykorzystaniem danych z naklejek. W 246 przypadkach, by uniknąć
wypadku, wstrzymano na torach ruch pociągów. W 410 przypadkach wprowadzono ograniczenia prędkości i polecenie ostrożnej jazdy.

#ŻÓŁTANAKLEJKAPLK ma trzy ważne numery. To Indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa położenie, numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu.

99 proc. wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych wynika z nieostrożności, pośpiechu i brawury kierowców. Niezatrzymywanie się przed znakiem stop, ignorowanie czerwonych świateł, omijanie zamkniętych i wjeżdżanie pod opadające rogatki to najczęstsze przyczyny tragedii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.