Ku przestrodze! Podkarpacka Policja udostępniła nagranie kamery monitoringu, która zarejestrowała szaleńczy rajd kierowcy BMW ulicami Ropczyc. Sąd skazał 23-letniego sprawcę na grzywnę w wysokości 7 tys. zł oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 11 miesięcy. Sprawcą okazał się mieszkaniec Dębicy, który kierując bmw, wykonywał niebezpieczne manewry i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Do zdarzenia doszło latem 2022 roku w Ropczycach. Rankiem, na ul. Najświętszej Marii Panny, jednej z głównych ulic Ropczyc, patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na bmw, które nie miało przedniej tablicy rejestracyjnej. Policjanci pojechali za kierującym, jednak ze względu na znaczną odległość, nie zatrzymali go do kontroli. Kierujący bmw, jadąc ulicami Ropczyc, wykonywał niebezpieczne manewry.

Wyprzedzał m.in. pojazdy w miejscach objętych zakazem, w tym na przejściu dla pieszych oraz na łuku drogi, jechał pod prąd.

- Kierujący bmw stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i zmuszał ich do gwałtownego hamowania. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności, by ustalić sprawcę licznych wykroczeń drogowych. Okazało się, że zachowanie kierującego bmw zarejestrował miejski monitoring. Na jego podstawie policjanci ustalili, że kierującym bmw był 23-letni mieszkaniec Dębicy.

Pod koniec ubiegłego roku, sąd ukarał mężczyznę karą grzywny w wysokości 7 tys. złotych oraz zatrzymał mu prawo jazdy na okres 11 miesięcy.

Policja opublikowała nagranie z kamer monitoringu ku przestrodze. Zobacz film:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.