- "Bezpośrednią przyczyną śmierci pokrzywdzonego były ujawnione na jego ciele obrażenia ciała powstałe najprawdopodobniej na skutek jego targnięcia się na własne życie" - informuje prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Śledczy ustalili, że ujawniony na miejscu zdarzenia nóź należał go zmarłego.
W wtorek (10 stycznia br.) Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa, gdzie nadzorowane jest śledztwo z art. 151 k.k. (doprowadzenia namową lub poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie), w sprawie przyczyn śmierci 25-letniego Michała B. podała wstępne wyniki sekcji zwłok.

Przypomnijmy, w dniu 8 stycznia 2023 r., około godziny 17.00 w Rzeszowie na terenie zielonym przy rzece Wisłok w niewielkiej odległości od Mostu Karpackiego i Przestrzeni Kwadratowej, przechodzień odkrył zwłoki młodego mężczyzny. Na ciele pokrzywdzonego w okolicy klatki piersiowej i szyi śledczy ujawnili liczne rany kłute i cięte.
Rzeszów. Nad Wisłokiem znaleziono ciało 25-letniego mężczyzny!

- Na miejscu zdarzenia wykonano stosowne czynności procesowe, w tym oględziny miejsca i zwłok, w trakcie których ujawniono i zabezpieczono nóź oraz przedmioty należące do pokrzywdzonego. Zwłoki zabezpieczono do dalszych badań sekcyjnych. Następnie w dniu 10 stycznia 2023 roku w Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przeprowadzono oględziny zewnętrzne i wewnętrzne zwłok. - Poinformował prokurator Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

Jak informuje prokuratura biegli wstępnie jako przyczynę zgonu wskazali, iż wyżej wymienione obrażenia w szczególności zlokalizowane na szyi, powstały najprawdopodobniej na skutek samobójczego działania zmarłego. Nie ujawniono natomiast żadnych ran lub innych śladów wskazujących na działanie osób trzecich.

- Zebrany do tej pory w sprawie materiał dowodowy - na obecnym, wstępnym etapie - wskazuje, iż bezpośrednią przyczyną śmierci pokrzywdzonego były ujawnione na jego ciele obrażenia ciała powstałe najprawdopodobniej na skutek jego targnięcia się na własne życie przy użyciu ujawnionego przy zwłokach noża, który jak wynika z poczynionych ustaleń należał do zmarłego. - Poinformował prokurator Krzysztof Ciechanowski.

Znaleziony na miejscu zdarzenia nóż należał do Michała B. Prokuratorzy przesłuchali już członków rodziny i znajomych 25-latka. Wiadomo, że mężczyzna był bezrobotny. W toku dalszego śledztwa prokuratorzy sprawdzą, czy Michał B. w chwili zdarzenia był pod wpływem środków odurzających. Sprawdzony zostanie także laptop i telefon komórkowy 25-latka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.